Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Зміна свідоцтва про народження дитини при усиновленні

Усиновлення – це єдина форма влаштування дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування, при якій може бути змінено свідоцтво про народження дитини. Спеціалісти програми «Сирітству – ні!» Фонду Ріната Ахметова вирішили розповісти, як відбувається така процедура.

У статті 230 Сімейного кодексу України вказано: 

1. Особа, яка подала заяву про усиновлення, може виявити бажання змінити відомості про місце народження та дату народження дитини. 

2. Дата народження дитини може бути змінена не більш як на шість місяців. 

3. У рішенні про усиновлення суд змінює відомості про місце народження та дату народження дитини, якщо це відповідає її інтересам. 

Зміна прізвища, імені, по батькові при усиновленні відбувається поетапно.  

Крок 1. Відповідно до статті 223 Сімейного кодексу України, усиновителі подають в суд заяву про усиновлення, в якій, згідно з 265 статтею Цивільного процесуального кодексу України, повинно міститися клопотання про зміну прізвища, імені та по батькові дитини. Суд робить позначку про зміну прізвища, імені та по батькові усиновленої дитини в рішенні про усиновлення. 

Крок 2. Відповідно до статті 233 Сімейного кодексу України, на підставі рішення суду про усиновлення в актовий запис про народження дитини або повнолітньої особи державний орган реєстрації актів цивільного стану вносить відповідні зміни і видає нове свідоцтво про народження з урахуванням цих змін. 

Також зазначимо, що свідоцтво про народження, що було видане раніше, анулюється.