Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Яким має бути житло людини, яка хоче усиновити дитину?

Спеціалістам програми «Сирітству – ні!» Фонду Ріната Ахметова дуже часто надходять запитання про вимоги до потенційних усиновителів, встановлені законодавством України. Сьогодні ми розкажемо про те, яким має бути житло майбутніх батьків.

У Постанові Кабінету Міністрів України від 8 жовтня 2008 р. №905 «Про затвердження Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей» вказано, що громадяни України, які бажають усиновити дитину, мають звернутися з письмовою заявою про взяття їх на облік кандидатів в усиновлювачі до служби у справах дітей за місцем проживання. При цьому вони повинні надати певний пакет документів, у тому числі й копію документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням. Тобто якщо людина (чи родина), що хоче усиновити, орендує житло, наявності довгострокового договору оренди буде достатньо, аби підтвердити право користування житловим приміщенням.

Немає норми житлової площі, яка чітко встановлена законодавством. Заявникам може бути відмовлено в постановці на облік кандидатами в усиновлювачі, якщо їхнє житлове приміщення перебуває в незадовільному санітарно-гігієнічному стані або в ньому неможливо влаштувати місце для занять і окреме спальне місце для дитини. Це може бути й однокімнатна квартира, але в якій буде місце, аби поставити ігровий куточок, окреме ліжко-місце для дитини. Якщо дитина шкільного віку, то має бути стіл і таке інше.