Як заспокоїти дитину перед сном: креативний метод для батьків-усиновителів
Однією з найпоширеніших проблем серед дітей з будинку дитини є депривація. Малят ніхто не заспокоював, коли вони того потребували, але кожній дитині необхідно отримати достатньо уваги від батьків, особливо коли треба заспокоїтися. Тому поширеним явищем серед малят-сиріт є самозагойдування. Як усиновителям вирішити цю проблему вдома, радять спеціалісти програми «Рінат Ахметов – Дітям. Сирітству – ні!».
Цю проблему можна виявити і в дітей старшого віку. Коли ні з того ні з сього син-школяр чи донька можуть прийти до батьків і попроситися на ручки – це брак уваги та ласки, яку можливо отримати лише від батьків. Зазвичай у будинку дитини немає тої кількості персоналу, яка могла б приділяти свою увагу лише одній дитині. На одну групу – до двох (рідко трьох) нянь.
Дитя не може заснути або ж має короткочасний неспокійний сон. Перед тим загойдується або ж просто плаче. Трапляється, що й кричить. Знайомо?
Коли ви забрали дитину з будинку маляти, попрактикуйте спільний сон. Дитині це потрібно. Можна покласти малечу на одному ліжку між батьком та мамою, щоб вона відчувала їхню присутність і на підсвідомому рівні. Це допоможе нормалізувати сон. Таке практикують деякі прийомні батьки з багаторічним досвідом.
Хорошою терапевтичною вправою є гра «Я у мами в животику».
Коли ви бачите, що дитина прагне обіймів і намагається привернути вашу увагу, запропонуйте їй зіграти у цю гру.
Умови такі: ви лягаєте на ліжко на спину і кладете собі на живіт дитя (можна голівкою, якщо дитині 6-7 років), а зверху укриваєтеся пледом. Дитина відчуває ваше тепло, їй комфортно, ніби в утробі мами. У цей момент формується міцний енергетичний місток між вами і дитиною, ви вчитеся відчувати одне одного.
Через деякий час ви помітите зміни у дитячому самопочутті: вона стане впевненішою і спокійнішою. Це переклад, тому не зрозуміло, про що мова.