Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Як умовити чоловіка на всиновлення?

«Я хочу дитину, а він не хоче, каже, що вона чужа або просто не хоче». Знайоме? Спеціалісти програми «Рінат Ахметов – Дітям. Сирітству – ні!» пояснюють, чи можна змусити чоловіка усиновити дитя і чому чоловіки на те не наважуються. 

Природою закладено у свідомості людини програму продовження свого роду. І якщо жінки (переважно) готові піти на будь-які кроки, щоб пізнати радість материнства, то чоловіки… не поспішають. 

Чому так? 

Більшість чоловіків не зможе однозначно відповісти на запитання, чи готовий він до появи дитини? Як правило, вони відкладають цю новину або ж готові до цієї події уже в дорослому (як для них) віці. Чоловік хоче продовжувати свій рід (це, між іншим, для них гордість), а от прийняття вже існуючої дитини часто сприймається, як збій програми. 

Та чи означає це, що вмовити – просто мрія, а не реальність? 

Жіноче бажання цілком може стати реальністю. Проте в жодному випадку не слід нав’язувати цю ідею чи намагатися шантажувати, маніпулювати чоловіком, вигадувати різні історії. За часів існування програми «Рінат Ахметов – Дітям. Сирітству – ні!» наші спеціалісти знають безліч історій, коли чоловіки не були готові до усиновлення дитини, але наважилися заради своїх дружин – і не завжди ці сім’ї ставали щасливими. Дехто з чоловіків просто йшли з сім’ї. Та є альтернатива. Час завжди розставляє усе на свої місця. 


Найкраще, що слід зробити, просто поговорити, а саме: 

1. Чітко сформулювати свою виважену думку щодо усиновлення дитини, керуючись більше раціо, а потім вже емоціями. 
2. Пояснити, чому для вас це так важливо і що ви усвідомлюєте усю відповідальність. 
3. Навести приклади, як може змінитися життя вашої сім’ї з появою нового члена. 
4. І обов’язково дати вибір: чи готовий він з вами подолати цей шлях? Чоловікові потрібно мати вибір. Можливо, він скаже, що не готовий і навіть пояснить чому. Але не слід одразу засмучуватися. Можна згодом повернутися до цієї розмови. Можливо, ваша кохана людина обдумає цю розмову, порадиться з кимось, познайомиться з цією темою детальніше. 

Якщо, все ж таки, компромісу ви не досягнете у цьому питанні, пам’ятайте, що у вас завжди є вибір. Залишатися з цим чоловіком без дітей чи рухатися до мрії про створення справжньої щасливої сім’ї. Це не поради, це нагадування про людський вибір.  

Бажаємо досягнення компромісу, адже сьогодні понад 5300 дітей, анкети яких на порталі «Сирітству – ні!» Фонду Ріната Ахметова, мріють обійняти і сказати: «Мама і тато, як добре, що ви у мене є».