Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

ЯК БОРОТИСЯ З ДИТЯЧИМИ ЛІНОЩАМИ?

 

Усиновителі, опікуни, прийомні батьки, батьки-вихователі часто-густо стикаються з проблемою дитячих лінощів. Тому спеціалісти Фонду Ріната Ахметова вирішили дати кілька порад щодо того, як боротися з лінню синів і доньок. 


Будь-яка лінь – це відсутність чіткої мотивації. Навіть доросла людина не завжди розуміє, навіщо вона щось робить. Дитина ж за відсутності життєвого досвіду й необхідності прийняття самостійних рішень зовсім не розуміє справжніх цілей того, що просять або вимагають від неї дорослі. 

Також дитячі лінощі можуть бути зумовлені природним інстинктом самозбереження, підсвідомою потребою заощадження енергії. Якщо дитина втомилася або захворіла, вона не буде активно діяти. Така поведінка для багатьох батьків є сигналом до дії. 

У більшості випадків дитяча лінь розвивається від неправильної поведінки дорослих. У сім’ї – від надмірної опіки з боку батьків, у дитячих садках і школах – від пасивності педагогів. Найчастіше лінь вражає тих дітей, у яких не вірили, обмежували їх свободу та самостійність. 

Що ж робити з дитячими лінощами? 

1. Діти – це дзеркало батьків. Насамперед працьовитість тата й мами буде прикладом дитині й дасть зрозуміти, що не можна весь час сидіти, склавши руки. 

2. Залучення до спільної діяльності – хороший спосіб виховання працьовитої й відповідальної особистості. Прохання про допомогу вселяє в дитину впевненість у тому, що вона робить щось потрібне й корисне для сім’ї, для своєї країни. 

3. Довіряйте своїй дитині, розвивайте її самостійність. Самостійне виконання дорученої справи розвиває не лише працьовитість, а й кмітливість, уміння приймати рішення. Батьки повинні проявляти такт і терпіння. Адже у дитини нема досвіду, отже вона має право на помилку. Завдання дорослого – підказати, показати, як слід зробити, щоб отримати хороший результат. 

4. Заохочуйте дитину, хваліть її за будь-який вид діяльності. У кожної людини має бути стимул. Дитині він обов’язково потрібен. Але в цій ситуації важливо уникати шантажу. Забудьте про фрази на кшталт: гуляти не підеш, поки цього не зробиш. 

5. Будь-яка справа має приносити задоволення. Якщо дитина поки не розуміє, яку користь для себе отримує від виконаної роботи, але бачить, як радіють дорослі, вона відчуває задоволення. 

Викорінити дитячі лінощі іноді непросто, але терпінням і любов’ю, власним прикладом і довірою можна досягти мети й виховати мотивовану людину. Тож бажаємо батькам сил і терпіння на цьому шляху. Сподіваємося, наші портали стануть їм у пригоді.