Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Патронатна сім’я: які документи дитини надаються патронатному вихователю

Задля забезпечення права кожної дитини держава піклується про розвиток сімейних форм виховання, серед яких новою є патронатне виховання саме у родині. Раніше спеціалісти програми «Сирітству – ні!» Фонду Ріната Ахметова розповідали читачам порталу про порядок створення та функціонування патронату як тимчасової форми влаштування дитини у сім’ю та переваги цієї форми для тих, хто хоче допомагати дітям, які опинилися у скрутних життєвих обставинах.  


Сьогодні наші спеціалісти інформують читачів порталу про те, які документи дитини надає служба у справах дітей патронатному вихователю. 

У 20 статті Постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання здійснення патронату над дитиною» від 16 березня 2017 року сказано, що служба у справах дітей передає патронатному вихователю на кожну дитину, яку влаштовано у цю сім’ю, такі документи: 

• акт про факт передачі дитини; 
• копію свідоцтва про народження дитини (у разі наявності); 
• рішення про влаштування в сім’ю патронатного вихователя дитини; 
• договір про патронат над дитиною/наказ служби у справах дітей (у разі невідкладного влаштування дитини); 
• довідку про стан здоров’я дитини на момент її влаштування в сім’ю патронатного вихователя; 
• медичну картку дитини (у разі наявності); 
• копії медичного висновку про дитину-інваліда віком до 18 років, індивідуальної програми реабілітації дитини-інваліда (у разі влаштування дитини з інвалідністю); 
• документи, що підтверджують освітній рівень дитини (у разі наявності). 

Окрім основного пакету документів, патронатному вихователю додатково можуть надати інші наявні у дитини документи. Наприклад, письмові рекомендації стосовно особливостей її виховання, догляду, лікування чи реабілітації, забезпечення контактів дитини з її батьками/законними представниками, родичами, а також щодо інших питань. 

Не є перешкодою для влаштування в сім’ю патронатного вихователя і відсутність у дитини документів, що посвідчують її особу.