ДИТЯЧІ РЕВНОЩІ: ЯК ПРИДІЛЯТИ УВАГУ МЕНШІЙ ДИТИНІ, ЩОБ НЕ ОБУРИТИ СТАРШИХ
З появою нового члена сім’ї (то біологічна дитина чи народжена серцем) увага батьків мимоволі зміщується. Отже старші діти відчувають себе обділеними і починають ображатися. Спеціалісти Фонду Ріната Ахметова діляться з батьками кількома способами, що допоможуть запобігти дитячим ревнощам.
1. Змістіть акценти, адже ви сім’я, а значить, команда
Зробіть старшу дитину своїм помічником, щоразу делікатно наголошуючи про цінність її допомоги. У разі відмови не засмучуйтеся і ніколи не сваріть. Погодилася? Подякуйте від щирого серця, ще й похваліть. Ваше завдання – змістити акценти, довести старшому чаду, що його допомога безцінна, адже завдяки йому менша дитина отримує тепло і затишок. Психологи стверджують: чим більше людина робить для іншого, тим краще стає її ставлення до неї. Старшачкам необхідно відчути радість і задоволення від того, що вони зробили якнайкраще для братика/сестрички.
2. Новий член сім’ї – не ваша дитина, а братик/сестричка старшачка
У розмові з іншими дітьми повсякчас наголошуйте на статусі дитини: «Слід допомогти твоєму братику», «Ходімо пограємося з твоєю сестричкою». Із часом старший член родини почне сприймати молодшого не як «здобувача батьківської уваги», а як свою рідну людину, яка потребує саме його піклування.
3. Подорожуйте у минуле
Приділяючи увагу меншій дитині, діліться спогадами зі старшими саме про те, що ви відчували, коли робили ті ж самі речі з ними, наголошуючи при цьому на їх важливості для вас і унікальності. Якщо для біологічних це можуть бути спогади про сповивання, якісь сімейні особливості, то для усиновлених можна зробити екскурс до особливостей адаптаційного періоду.
4. Наголошуйте на перевагах, які доступні для старшої дитини завдяки молодшій
Як чудово, що з’явилася ще одна дитина в сім’ї! Тепер у мами чи тата є можливість приділяти більше уваги всім дітям!
5. Дорогоцінний час разом
Не забувайте про індивідуальний час для кожної дитини. Завжди, коли вдається викроїти принаймні хвилинку для старших дітей, говоріть про те, що хотіли б більше проводити часу разом, але в силу обставин це поки що складно. Дитина має відчувати, що у вас є потреба в індивідуальному часі з нею.
Будьте щасливі та дружні зі своїми дітьми!