До якого віку діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, мають право перебувати в тимчасових сімейних формах виховання?
Досить часто виникає запитання: до якого віку діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, перебувають під відповідальністю осіб, які взяли їх на виховання у свої сім’ї? Тож спеціалісти програми «Сирітству – ні!» Фонду Ріната Ахметова вирішили розповісти читачам порталу про вікові нюанси перебування дітей під опікою, у прийомній сім’ї та в дитячому будинку сімейного типу.
Питання влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у сімейні форми виховання, а саме під опіку, у прийомну сім’ю та в дитячий будинок сімейного типу, регулюють Постанова Кабінету Міністрів від 24 вересня 2008 року № 866 «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини», Постанова Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2002 року № 565 «Про затвердження Положення про прийомну сім’ю» та Постанова Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2002 року № 564 «Про затвердження Положення про дитячий будинок сімейного типу» відповідно.
Згідно з українським законодавством дитина, яка перебуває під опікою, втрачає статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, у разі досягнення нею повноліття.
Прийомні діти в прийомній сім’ї та діти-вихованці в дитячому будинку сімейного типу виховуються до досягнення 18-річного віку, а в разі продовження навчання у професійно-технічних, вищих навчальних закладах I-IV рівня акредитації – до 23 років або до закінчення відповідних навчальних закладів.
Сподіваємося, ця інформація була корисною для читачів порталу.
До речі, свої запитання ви можете поставити спеціалістам програми «Сирітству – ні!» Фонду Ріната Ахметова, заповнивши форму за цим посиланням.