ДЕ ДІСТАТИ ПІДТРИМКУ ПРИЙОМНИМ БАТЬКАМ?
В інтернатних закладах мешкають діти з різними життєвими історіями, радощами та смутком, а також психотравмами. До зустрічі з ними ретельно готують прийомних батьків, для цього і діє школа прийомного батьківства. Допомоги та підтримки потребують не лише діти, але й батьки, які приймають їх у своє життя і серце, адже адаптація та стресові ситуації знайомі цим сім’ям.
Спеціалісти програми «Рінат Ахметов – Дітям. Сирітству – ні!» розповідають батькам, які прийняли дитину у сім’ю, де знайти підтримку під час вигорання.
Найкраще вас може зрозуміти людина, якій знайомі такі сімейні будні. Саме з досвіду прийомних батьків народжується відповідна література. Якщо у місцевості, де ви мешкаєте, немає прийомних сімей, їх завжди можна знайти у мережі. Якщо ж ви поки не готові до нових друзів та обміну досвідом, можна розпочати з вивчення фахової літератури, де описано, як застерегти себе від емоційного вигорання.
Окрім цього, ніколи не є зайвою консультація сімейних психологів, які мали досвід роботи з дітьми-сиротами та позбавленими батьківського піклування. Звернутися за підтримкою слід на початкових етапах, коли ви розумієте, що адаптаційний період дитини у сім’ї досить болісний як для дитини, так і для вас.
У різних містах існують групи взаємопідтримки для прийомних родин, де учасники діляться своїм досвідом батьківства, переживаннями, сподіваннями. Часто історія однієї сім’ї може дати підказку – як вирішити проблему в іншій родині. Такі практики досить корисні, адже після занять прийомні сім’ї зближуються, починають товаришувати, а це гарантує цілодобову підтримку, навіть «по дзвінку».
Тож нагадуємо, 28 вересня у Києві відбудеться тренінг «Їжачок-колючка: як подарувати підлітку тепло», що організовує Фонд Ріната Ахметова і де можна буде відчути ту саму необхідну підтримку, розуміння, а також весело і приємно провести час. Поспішіть зареєструватися, ми чекаємо на вас!