ЧОМУ ДИТИНА ВЕСЬ ЧАС ВИБАЧАЄТЬСЯ?
Дитина повсякчас перепрошує – то є привід для батьківських роздумів, бо свідчить, що дитина почувається досить некомфортно. Проте непорозуміння і сварки виникають між усіма людьми, це природній процес. Спеціалісти програми «Рінат Ахметов – Дітям. Сирітству – ні!» розповідають, чому дитина постійно вибачається, в яких ситуаціях і що з цим робити.
Насамперед слід проаналізувати випадки, коли дитина перепрошувала за те, що трапилося не з її волі. Однією з причин може бути страх втратити любов батьків. Це поширений страх серед дітей, прийнятих серцем. Щойно здобувши любов батьків, вони бояться їх втратити чи зіпсувати стосунки, які лише на формотворчому етапі.
Серед інших причин можна виділити ще такі:
• дитина хвилюється за те, що батьки про неї думатимуть погано або люди, думка яких пріоритетна для дитини, тому вибачається перша;
• дитина переймається тим, що про неї міркують інші;
• дитина важко переносить конфлікти, вони викликають у неї стрес, тому намагається їх уникати;
• дитина не вміє відстояти власну думку.
Що варто зробити батькам?
1. Розповідайте дитині про свої почуття до неї, щоб вона почувала себе комфортніше, і кажіть про те, що її думка для вас важлива, а вибачатися слід у тому випадку, коли дійсно є привід для вибачень.
2. Поясніть їй, що сваряться між собою абсолютно усі. Це не означає, що хтось із вас поганий або сварка призведе до того, що ви перестанете спілкуватися, проте перепрошувати не слід, якщо опонент змушує визнати свою неправоту у той час, як дитина не відчуває за собою провини.
3. Робота над помилками. Порадьте дитині потренуватися вдома перед дзеркалом на ситуаціях, у яких вона перепрошувала, хоча не мала цього робити, підготувавши фрази для відстоювання своєї точки зору. Це допоможе їй стати більш впевненою.