Проєкт «Сирітству – ні!» з ФК «Шахтар»
![](https://akhmetovfoundation.org/rails/active_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--9f1f2fd4539ce7afa304bfdee0135a09f622d938/%D0%90%D0%BA%D1%86%D0%B8%D1%8F%20%D1%81%20%D0%A4%D0%9A%20%D0%A8%D0%B0%D1%85%D1%82%D0%B5%D1%80%20%D1%84%D0%BE%D1%82%D0%BE1.jpg?content_type=image%2Fjpeg&disposition=inline%3B+filename%3D%22Aktsyya+s+FK+SHahter+foto1.jpg%22%3B+filename%2A%3DUTF-8%27%27%25D0%2590%25D0%25BA%25D1%2586%25D0%25B8%25D1%258F%2520%25D1%2581%2520%25D0%25A4%25D0%259A%2520%25D0%25A8%25D0%25B0%25D1%2585%25D1%2582%25D0%25B5%25D1%2580%2520%25D1%2584%25D0%25BE%25D1%2582%25D0%25BE1.jpg)
Роки реалізації: 2012–2013
На початку XXI століття тема усиновлення в Україні була ледве не забороненою. Про це соромилися говорити, а саме усиновлення дітей з інтернатів або опіка над ними вважалися чимось ганебним. Фонд Ріната Ахметова вів велику роботу з популяризації сімейних форм виховання, створив портал для охочих стати прийомними батьками. На одному з етапів роботи було розпочато соціальну кампанію спільно з ФК «Шахтар». На підтримку національного усиновлення та сімейних цінностей футболісти «Шахтаря» виходили на матчі у футболках з написом «Сирітству – ні!», відвідували інтернатні установи та навіть самі всиновлювали дітей, які залишилися без піклування батьків! Крім того, клуб і окремі гравці купували житло для багатодітних сімей.
Соціальна кампанія стала важливою частиною великого процесу популяризації усиновлення, ініційованого Фондом. Результат цієї роботи – 10 тисяч щасливих дітей, які знайшли нові сім'ї.