Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Проєкт «Докторська програма з масових комунікацій»

Роки реалізації: 2008–2014

У 2008 році завдяки проєкту Фонду Ріната Ахметова була створена перша в Україні докторська програма, в основі якої лежала характерна для західних країн філософія післядипломної освіти.

Тоді докторантів в європейському розумінні цього слова в Україні не випускав жоден ВНЗ. Фонд спільно з Києво-Могилянською академією розпочали пілотний проєкт з переходу вищої освіти на трьохетапну систему: бакалаврат – магістеріум – докторантура. Перші докторанти навчалися в рамках проєкту за спеціальностями «Журналістика» та «Соціологія».

Таким чином вдалося наблизити українську науку в галузі масових комунікацій до західних стандартів. А також створити у ВНЗ України наукове середовище, здатне оперативно реагувати на потреби медіаринку. В результаті країна отримує фахівців, які проводять якісні дослідження самого ринку, відстежують тренди розвитку медіа в країні та за кордоном. Це також дозволило оперативно ввести дані зміни в освітні стандарти і готувати журналістів у ВНЗ з урахуванням нових вимог до професії.