Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

«Життя розділилося на те, що було до війни, і те, що буде після»: артист Гарік Кричевський довірив свою історію Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова

25.11.2022

26-го лютого 2022-го заслужений артист України, співак Гарік Кричевський та його родина вперше мали ночувати у своєму заміському будинку, який довго і з любов’ю реконструювали. Але... замість них там ночували танкісти-буряти. Будинки по сусідству повністю зруйнували, дім артиста пограбували та понівечели. Своєю історією Гарік поділився з Музеєм «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

«24 лютого вся моя родина була в Києві, ми мирно спали. Мені наснилося, що йде дощ з грозою. Але гроза виявилася вибухами...», — згадує співак.

Вони виїхали з Києва та рушили на Захід країни. Заміське котеджне містечко, де стоїть будинок сім'ї, незабаром стало місцем бойових дій. Родина довго робила ремонт у своїй домівці, готувалася переїхати, але зробити цього не довелося. 

«У нашому котеджному містечку три будинки знесено з лиця землі, інші розграбовані, понівечені, у тому числі наш. Викрадено все, що можна було забрати, до того ж 600 кілограмів уламків зібрали з ділянки!» — розповідає Кричевський.

Артист підкреслює: у порівнянні з усім кошмаром, який відбувається, його історія не така страшна. Проте були стресові моменти. Гарік запам'ятав, коли під час евакуації на Захід над їхньою автоколоною летіли сім літаків. Син спитав: "Тато, це наші?" Артист бачив, що ні. Але дитину заспокоїв. Пізніше дізналися, що такі літаки розстрілювали машини. Їм пощастило.

Під час війни артист дає благодійні концерти заради тих, кому потрібна допомога. У перший раз думав: «Навряд чи вийду на сцену. Які концерти, коли війна?» Відчував, що повністю закінчив кар’єру. Але потім, коли знову взяв до рук мікрофон і гітару, пережив зовсім інше відчуття. 

«Ми з цієї історії вийдемо іншими людьми — тими, хто пережив війну, як наші дідусі та бабусі. Життя поділено на те, що було до війни, та те, що буде після. Не знаю, коли і якою ціною, але в тому, що ми переможемо, я певен», — каже артист. Дивіться та слухайте його історію за посиланням bit.ly/3i95Uk7

Свою історію Гарік Кричевський довірив Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова. Це наймасштабніший у світі архів історій мирних мешканців України, які постраждали від війни. Архів Музею налічує вже понад 50 000 історій.

Кожна історія важлива. Розкажіть свою! Поділитися історією можна так:

— напишіть вашу історію на власній Facebook-сторінці з хештегами #Голоси_Мирних #розкажіть_свою_історію та запросіть друзів долучитися;
— скористайтеся чат-ботом t.me/civilvoicesmuseum_bot у Telegram;
— відвідайте портал Музею https://civilvoicesmuseum.org/ та натисніть «Розповісти історію» праворуч зверху;
— зателефонуйте на безкоштовну гарячу лінію 0 (800) 509 001