Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Завершився «Театр сучасного драматурга»

11.06.2014

Підсумки театрального проекту, організованого Львівським театром ім. Л. Курбаса за підтримки "і3"

6 червня закінчився проект «Театр сучасного драматурга», що з 15 березня проходив у Львівському академічному театрі імені Леся Курбаса за підтримки грантової програми «і3» Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України».

У ньому взяли участь троє українських драматургів – Павло Ар’є, Сашко Брама, Юрій Яремко, та режисер Євген Худзик, які здійснили постановки шести сценічних читань: «Слава героям» і «Баба Пріся» (Павло Ар’є), «Диплом» і «Свиняча печінка» (Сашко Брама), «Євангеліє від Пилата» (Юрій Яремко), «… п’єси Шекспіра «12 ніч», зіграної акторами далекої від Англії країни, що і не знали ніколи слів Шекспіра» (автор – КЛІМ, режисер – Євген Худзик). Кожне з читань (за винятком «Диплому») відбулося тричі, а загалом під час проекту пройшло 16 акцій читань.

– Завдяки підбору різноманітної за жанром і стилем драматургії – від естетично витонченого, поетичного «Євангеліє від Пилата», до плакатного і провокативного «Диплому» – організаторам проекту вдалося представити якісний зріз сучасної української драматургії, – розповідає Любов Ільницька, керівниця проекту. – Відкриті обговорення, що відбулися після читань, надали авторам, акторам, художнику, публіці і критикам рідкісну нагоду безпосереднього спілкування.

У межах заходу також відбувся майстер-клас «Драматургія як об’єм структурованого простору», керівником якого виступив Володимир Кучинський, художній керівник Театру ім. Леся Курбаса, автор ідеї проекту «Театр сучасного драматурга». Під час майстер-класу Володимир Кучинський простежив розвиток і трансформацію структур, на яких базується драматургія, від періоду античності до сьогодні, розглянув їхні різновиди у різних театральних жанрах: трагедія, комедія, поезія, літургія.

6 червня відбулося відкрите обговорення усього проекту, на якому були присутні усі його учасники, глядачі та театрознавці. Підводячи підсумки діяльності «Театру сучасного драматурга» практики, теоретики та поціновувачі театрального мистецтва поговорили про специфіку жанру сценічного читання та його перспективи на українській сцені, зацікавленість різних учасників театрального процесу в існуванні мистецьких продуктів такого жанру, особливість роботи театрального художника над читанням та потребу глядачів у швидкому ознайомленні з новинками драматургії.