Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Запорізька область вирішує проблему зростання захворюваності на ко-інфекцію ВІЛ/туберкульоз

28.09.2012

 

У Запорізькій області впродовж останніх п’яти років досягнуто певних успіхів у боротьбі з туберкульозом. Показник захворюваності на всі форми туберкульозу знизився з 91,3 на 100 тисяч населення у 2007 році до 65,8 у 2011 році. Смертність від усіх форм туберкульозу за вказаний період зменшилась на 30,4%.

Але однією з актуальних залишається проблема зростання захворюваності на ко-інфекцію ВІЛ/туберкульоз. Понад 20% ВІЛ-інфікованих хворіють на туберкульоз і близько 30% з них помирають від цієї недуги. ВІЛ-інфекція є потужним чинником, який сприяє розвитку активної форми туберкульозу у носіїв латентної інфекції та підвищує ймовірність розвитку рецидиву туберкульозу. Так, питома вага пацієнтів з ТБ/ВІЛ в області у 2011 році склала 9,5% від загального числа хворих з новими випадками туберкульозу.

У зв’язку з цим у м. Запоріжжі в рамках Програми «Зупинимо туберкульоз в Україні» за фінансової підтримки фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» 14 вересня 2012 року відбувся семінар на тему «Смертність від ко-інфекції ВІЛ/туберкульоз» для лікарів-інфекціоністів та лікарів-фтизіатрів області, метою якого було здійснення аналізу клінічних випадків смертності від ко-інфекції ВІЛ/ТБ.

Учасників семінару привітала обласний координатор з адвокації, комунікації та соціальної мобілізації Ірина Дорошенко, яка наголосила на важливості теми семінару та висловила надію на те, що реалізація цього заходу та майбутніх заходів, які спрямовані на подолання епідемії туберкульозу в Україні, допоможе досягти рекомендованих Глобальним партнерством «Зупинити туберкульоз» показників, а саме виявляти 70% нових випадків захворювання та успішно виліковувати 85% таких випадків.

На семінарі обговорювались особливості клінічного перебігу туберкульозу у хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД, лікування хворих на ко-інфекцію ВІЛ/туберкульоз, СНІД/туберкульоз в умовах протитуберкульозного закладу, особливості клінічного перебігу ВІЛ-інфекції у хворих на туберкульоз. Разом з викладачами учасники семінару розглянули випадки смертності від ко-інфекції ВІЛ/ТБ та отримали навички вчасного призначення лікування, підбору препаратів та моніторингу стану здоров’я пацієнта.

Учасникам семінару дали змогу поспілкуватись один з одним та обмінятися набутим досвідом у дружній атмосфері.