Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

«Загинули мій дідусь і майже всі друзі»: 11-річна мешканка Маріуполя довірила свою історію Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова

22.01.2023

Одинадцятирічна Ангеліна втратила у Маріуполі рідних та друзів. Дідуся Григорія убило уламками біля під’їзду. Дві подруги та друг трагічно загинули у місті. Ангеліна з мамою знайшли тимчасовий притулок у модульному містечку в Бучі. Дівчинка сумує за дідом: він замінив їй батька, який помер, коли Ангеліна була малечею. Свою історію вона довірила Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

«Ще був дідусь живий, я сиділа вдома... і перша почула — щось вибухає. Думала, петарди підривають, свято було в нас. Дідусь подивився, а там уже будинок горить вдалині і щось літає в небі», — згадує дівчинка.

Дідусь одразу наказав родині ховатися у коридорі. Винесли туда речі, там і ночували. Ангеліна зізнається: було дуже холодно. У тому ж будинку в першому під’їзді була квартира маминої сестри. Одного дня дідусь пішов туди — а там чеченці. Їх засікли і кинули снаряд. Коли дідусь дівчинки йшов по сходинках під'їзду, його зачепило осколками.

«Він як тато був для мене, як рідний батько. Ми навіть віталися кулаками, от так...», — показує Ангеліна.

У будинок її подруги Поліни, яка мешкала з батьками, двома братами та сестрою, прилетів снаряд: загинули всі, окрім братика-немовляти. Подруга Аня разом із сім’єю ховалася у дев’ятиповерхівці — їх завалило після прямого влучення. Однокласник Ангеліни Андрій йшов повз власний двір, коли побачив: щось блищить. Він не знав, що це міна. Взяв її — і вона вибухнула у нього в руках.

«Мої друзі загинули. Там ще багато дітей загинуло... Війна мене змінила, я стала рідше посміхатися. Мене взагалі ніколи не можна розсмішити», — ділиться дівчинка. Дивіться та слухайте її історію за посиланням bit.ly/3Dpf1VR

Історія Ангеліни увійшла до архіву Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова. Це наймасштабніший у світі архів історій мирних мешканців України, які постраждали від війни. Архів Музею налічує вже понад 55 000 історій.

Кожна історія важлива. Розкажіть свою! Поділитися історією можна так:

— напишіть вашу історію на власній Facebook-сторінці з хештегами #Голоси_Мирних #розкажіть_свою_історію та запросіть друзів долучитися;
— скористайтеся чат-ботом t.me/civilvoicesmuseum_bot у Telegram;
— відвідайте портал Музею https://civilvoicesmuseum.org/ та натисніть «Розповісти історію» праворуч зверху;
— зателефонуйте на безкоштовну гарячу лінію 0 (800) 509 001