Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

«За війну ми вивезли з України близько 50 левів»: зоозахисниця Ольга Чевганюк довірила свою історію Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова

28.11.2022

З початку повномасштабної війни зоозахисна організація UAanimals рятує тварин з прифронтових територій, лікує та переправляє їх за кордон або знаходить нових власників в Україні. Волонтери зберегли сотні тварин: собаки, леви, ведмеді. До архіву Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова увійшло інтерв’ю зоозахисниці та операційної директорки організації Ольги Чевганюк.

«Ми в UAnimals весь час рятуємо тварин і є дуже багато точкових історій, які дуже глибоко торкаються наші серця. Кілька таких історій запам’ятались», — розповідає Ольга. 

Після звільнення Київської області багато хто бачив чуттєве фото: на фоні зруйнованого Ірпеня лежить лабрадор і його начебто торкається власник. Виглядає, як історія зворушливої зустрічі, але це не так — власник покинув пса, який мав серцеву недостатність, пухлину шлунку та паралізовані лапи. Організація зібрала кошти та поставила собаку на лапи, а потім знайшлися люди, які взяли його до себе. 

«Є історії, в які важко повірити. Був випадок, коли пес, який опинився з нашими військовими, сильно гарчав, проявляв агресію і намагався відтягнути бійців. Вони його послухали, відійшли — і на те місце, де вони знаходилися, впав снаряд. Чи це диво, чи собача інтуїція, ми не знаємо», — зізнається зоозахисниця. 

Ольга нагадує: дикі тварини — не іграшки, вони не можуть жити вдома у людей! Виявляється, що багато таких тварин у приватних руках. У серпні з Харкова вивезли левицю, яка просто гуляла містом. Її довелося тимчасово приспати та вивозити за допомогою спеціальної команди та обладнання. За війну організація вивезла близько 50 левів — далі вони відправляються по всьому світу в притулки та заповідні зони. 

«Мене вразила історія про двох собак з Донеччини — з містечка, до якого через окупацію не було можливості ввозити харчі. Місцевий мешканець дивом зміг вивезти собак і передати їх волонтерам. Собаки були як скелети. Виявилося, що їхня власниця померла від голоду...», — ділиться Ольга. Дивіться та слухайте її історію за посиланням bit.ly/3UccWBW

Свою історію Ольга Чевганюк довірила Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова. Це наймасштабніший у світі архів історій мирних мешканців України, які постраждали від війни. Архів Музею налічує вже понад 50 000 історій.

Кожна історія важлива. Розкажіть свою! Поділитися історією можна так:

— напишіть вашу історію на власній Facebook-сторінці з хештегами #Голоси_Мирних #розкажіть_свою_історію та запросіть друзів долучитися;
— скористайтеся чат-ботом t.me/civilvoicesmuseum_bot у Telegram;
— відвідайте портал Музею https://civilvoicesmuseum.org/ та натисніть «Розповісти історію» праворуч зверху;
— зателефонуйте на безкоштовну гарячу лінію 0 (800) 509 001