Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

«За останні роки кількість дітей-сиріт збільшилася на 30%». Коментар начальника служби у справах дітей Чернігівщини

18.03.2020

Спеціалісти програми «Рінат Ахметов – дітям. Сирітству – ні!» зустрілися з керівником служби у справах дітей Чернігівської ОДА Людмилою Зеленько, яка розповіла про загальні тенденції області щодо сирітства.

«92% дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування в області влаштовані до сімейних форм виховання – під опіку, піклування громадян до прийомних сімей та ДБСТ. У минулому році всиновлені 48 дітей, з яких 10 – іноземними громадянами та 38 – українцями, - каже Людмила Зеленько. – Тому ми дуже раді, що тенденції не змінюються, і серед усиновителів більше українців. Взагалі зараз у нас на обліку перебуває близько 600 дітей».

А ось кількість кандидатів в усиновлювачі зменшилася. «Можливо, це пов’язано з введенням зміни до постанови щодо усиновлення про обов’язкове навчання, – каже Людмила Федорівна. – Згідно з цією зміною майбутні усиновителі повинні прослухати курс лекцій у соцслужбі та отримати певну довідку. Тому процедура отримання статусу кандидата в усиновлювачі стала трошки довшою. Можливо, це спричинило зменшення кількості кандидатів в усиновлювачі. Ми дуже часто чуємо від людей, які вперше до нас звертаються, що обрали дитинку на вашому сайті «Рінат Ахметов – дітям. Сирітству – ні!» і хочуть її всиновити. Але ми завжди попереджаємо, що спочатку треба зібрати документи, пройти курси, а тільки потім вже можна знайомитися з дитиною, яка сподобалася».

Проте у 2019 році збільшилася кількість дітей, які перебувають у сімейних формах влаштування – ДБСТ та прийомних сім’ях. «Наразі у таких формах перебуває 511 дітей. З початку року у нас створено два дитячі будинки сімейного типу, – каже Людмила Федорівна. – Ще плануємо створити два, і на цьому не зупиняємося, бо розуміємо: дітям потрібно жити в сім’ях.

Наразі велике питання: куди влаштувати великі групи дітей, в яких по три, а іноді по шість братів і сестер. Роз’єднань діток в нас майже ніколи не відбувається. Саме тому відкриття нових ДБСТ, аби влаштувати великі сімейні групи дітей, для нас у пріоритеті. До речі, ми відслідковували статистику минулого п’ятиріччя і виявили, що за останні роки на 30% збільшилася смертність біологічних батьків. Відповідно на стільки ж збільшилася кількість дітей, які отримують статус сиріт і перебувають у закладах, очікуючи нових батьків. Тому допомога таких організацій, як ваша, для нас дуже важлива».