ua

«Якість нашої допомоги значно зросла»: медики з Кіровоградської області – про проєкт «200 швидких для України»

13.02.2020

– Раніше доводилося працювати на машинах, що застаріли і фізично, і морально. А тепер їздимо до пацієнтів на цьому сучасному автомобілі. Він обладнаний усім необхідним для надання допомоги за найвищими стандартами. Тут все під рукою для порятунку життя. Все цивілізовано, не так, як раніше. Звичайно, якість нашої допомоги значно зросла.

Так говорить про новий спецавтомобіль типу B старша фельдшерка Олександрійської підстанції швидкої допомоги Алла Корнієнко. Машину медичний заклад отримав наприкінці 2019 року, в рамках проєкту «200 швидких для України». Загалом державні лікарні, амбулаторії та підстанції швидкої допомоги одержали дві сотні машин, в тому числі 114 автомобілів типу В, які ще називають «реанімаціями на колесах».

– Тут справді є все для того, щоб не тільки довести людину до лікарні, але й надати їй допомогу прямо на місці, – каже Ольга Кочерга, завідуюча Олександрійською підстанцією екстреної медичної допомоги. За її словами, персонал медустанови вважає нову машину щасливою, тому що перший виклик, за яким виїхав цей автомобіль, надійшов із церкви.

– Працівниці храму стало зле, виїхали оперативно і допомогли їй. У лікарів є свої прикмети. І ми вважаємо, що такий виклик – дуже хороший знак, – сказала лікарка.

Проєкт «200 швидких для України» реалізується за особистим рішенням засновника Фонду Ріната Ахметова. Вперше за 28 років незалежності країни Рінат Ахметов – єдиний благодійник, який передав медикам таку кількість суперсучасних машин швидкої допомоги.

Лікарі України отримали 64 медичних позашляховика, 22 неонатальних автомобіля і 114 «реанімацій на колесах».