Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Як знайти дитину, яка чекає на вас?

30.07.2016

Інформація про дітей, які можуть бути усиновлені, надається особисто кандидатам в усиновлювачі. Її можна отримати в службі у справах дітей за місцем обліку кандидатів в усиновлювачі, службах у справах дітей обласних, Київської міської держадміністрації та Державному департаменті з усиновлення та захисту прав дитини.

На порталі «Сирітству – ні!» доступні для перегляду анкети дітей, що підлягають усиновленню, але детальну інформацію про них кандидатам в усиновлювачі надають спеціалісти обласних служб у справах дітей. У кожній анкеті вказаний номер телефону, за яким можна звернутися з додатковими питаннями про дитину.

Кандидатам в усиновлювачі надаються такі відомості про дитину:

- ім’я, вік, стать;

- стан здоров’я;

- правові підстави для усиновлення;

- форма влаштування;

- відомості про наявність або відсутність братів, сестер;

- демонструється фотокартка дитини. Знайомство та встановлення контакту з дитиною здійснюється за направленням служби у справах дітей або Державного департаменту з усиновлення та захисту прав дитини.

Якщо протягом строку дії направлення кандидат в усиновлювачі не подав до служби у справах дітей заяву про усиновлення дитини, вважається, що він відмовився від її усиновлення.

Строк дії направлення – 10 робочих днів, у разі необхідності він може бути продовжений за заявою кандидата в усиновлювачі, але не більш ніж на 10 робочих днів.

Кандидат в усиновлювачі має право:

- в закладі, де перебуває дитина, ознайомитися з її особовою справою, медичною карткою;

- провести додаткове медичне обстеження дитини в державному або комунальному закладі охорони здоров`я;

- відвідувати дитину за місцем її проживання (перебування) щодня протягом строку дії направлення та спілкуватися з нею в час, визначений керівником закладу, прийомними батьками, батьками-вихователями, опікунами, піклувальниками, але не менш як три години на день.

Після встановлення контакту з дитиною та подання до Служби у справах дітей заяви про бажання її усиновити кандидати в усиновлювачі мають право продовжувати щоденне спілкування з дитиною до набрання чинності рішення суду про усиновлення.

Усиновлювач зобов’язаний:

- особисто забрати дитину із закладу чи сім’ї, у якій вона виховується, в присутності представника служби у справах дітей після пред’явлення копії рішення суду про усиновлення;

- надавати можливість представникам служби у справах дітей за місцем свого проживання, здійснювати нагляд за умовами проживання й виховання дитини;

- повідомляти службу у справах дітей, яка здійснює нагляд за умовами проживання й виховання усиновленої дитини, про зміну місця проживання.