«Як зберегти правду про війну? Ідея Національного депозитарію (архіву)»: у Музеї «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова відбудеться публічне інтерв'ю з Антоном Дробовичем

Війна росії проти України стала найбільш задокументованою в історії людства. В Україні сформувалися десятки ініціатив, які фіксують події і з 2014, і з 2022 року. Наразі у професійному середовищі активно обговорюється питання, як систематизувати й зберігати цей масив даних, а також хто саме цим має займатися.
Музей «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова ініціює запуск платформи для обговорення майбутнього документації та архівування даних про війну. Цикл публічних інтерв'ю відкриє Антон Дробович — науковець, громадський діяч і керівник Центру прав людини та меморіалізації війни Київської Школи Економіки.
Тема бесіди — «Як зберегти правду про війну, яка триває? Ідея Національного депозитарію (архіву) документів».
Модеруватиме інтерв’ю Наталія Ємченко, директорка з комунікацій SCM, членкиня наглядової ради Фонду Ріната Ахметова.
Під час розмови будемо шукати відповіді на такі питання:
— Для чого потрібний Національний депозитарій документів про війну?
— Чим відрізняється документування від архівування? Які організації займаються цими справами в Україні і які фахові акценти вони мають?
— Як організувати процес та знайти консенсус організаціям, причетним до архівування та документування?
— Хто і як має фінансувати платформу збереження пам‘яті про війну? Переваги і ризики приватного фінансування.
Вхід вільний за підтвердженою реєстрацією у Музеї «Голоси Мирних». Реєстрація за посиланням https://civilvoicesmuseum.org/form/event-14-05
Коли: 14 травня. Реєстрація о 17:45, подія 18:00 — 19:00
Де: Музей історії міста Києва (вул. Богдана Хмельницького, 7).