Як захиститися від осіннього холоду на КПВВ: поради лікаря
З приходом осені перетинати лінію зіткнення стає складніше й небезпечніше. Вітер, дощ, різке зниження температури повітря важко переносяться організмом, викликаючи різні захворювання й ускладнення. Про те, як підготуватися до поїздки через блокпости й убезпечити своє здоров’я, розповів Владислав Денисенко, менеджер програм і проектів Гуманітарного штабу Ріната Ахметова, лікар-пульмонолог, фтизіатр.
«В осінню вогку погоду поїздка через КПВВ може викликати проблеми зі здоров’ям – стрибки тиску, переохолодження, простудні захворювання. Причому постраждати від переохолодження можна навіть за плюсової температури. Температура нижче +7 уже може викликати проблеми», – говорить Владислав Денисенко.
Під час планування поїздки через КПВВ у холодну осінню погоду лікар рекомендує підготуватися ось як:
- Обов’язково користуватися пунктами обігріву, якщо такі організовані.
- Узяти із собою термос із гарячим чаєм, печивом, бутербродами, а також висококалорійні продукти: сало, м’ясо.
- Обов’язково тепло одягатися. Із вами мають бути: головний убір, шарф, рукавички. Взуття на товстій підошві. Не рекомендується надягати гумове й тісне взуття – у ньому ноги замерзають швидше. Взяти із собою запасні теплі шкарпетки на випадок, якщо ноги промокли.
- Носити одноразові медичні маски в місцях скупчення людей, бо у холодну пору року часті спалахи простудних захворювань, що передаються повітряно-крапельним шляхом.
- Під час дощової погоди разом із парасольками використовувати дощовики. Вони зручніші у вітряну погоду і якщо ви перетинаєте блокпост пішки з багажем.
- Негода може викликати як зниження, так і підвищення артеріального тиску. Тому людям із нестабільним тиском необхідно ретельно дотримуватися режиму прийому препаратів для його стабілізації.
- Відмовитися від вживання алкоголю, бо алкоголь підсилює ймовірність виникнення переохолодження.
- Якщо ви захворіли, то відмовтеся від поїздки через КПВВ. Це дозволить уникнути розвитку ускладнень у вас і зараження людей навколо.