Як проводять перевірки для оформлення паспортів жителям непідконтрольного Донбасу?
Для оформлення українських паспортів від жителів непідконтрольних територій Донецької та Луганської областей вимагають додаткові документи для ідентифікації особистості, але їх можна і не подавати, а повідомити про них усно. Перевірити ці дані – задача працівників міграційної служби. Як повинні проводити перевірки для оформлення паспортів жителям непідконтрольного Донбасу, розповіла заступник начальника відділу Головного управління Державної міграційної служби України в Донецькій області Олена Зубар.
«Порядок оформлення єдиний для всіх. Ми не ставимо якихось обтяжувальних умов громадянам з непідконтрольних територій. Порядок у нас визначений Постановою Кабінету міністрів №152, остання редакція була – Постанова №1061 у 2016 році», – сказала вона.
За її словами, оформлювати українські паспорти жителі непідконтрольних територій можуть в будь-якому місті та будь-якому підрозділі міграційної служби або центрах надання адміністративних послуг. «Але річ у тім, що процедура ідентифікації – велика складність для громадян. Вона насправді не така страшна та цілком здійсненна. Якщо у вас паспорт нового зразка, ID-картка, ви апріорі є в базі Єдиного державного реєстру, на цьому ваша ідентифікація закінчена. Ми не будемо вимагати жодних додаткових документів», – продовжує Зубар.
Для тих громадян, у яких паспорт України старого зразка, процедура ідентифікації інша. «Ми зобов'язані перевірити ще раз дані за архівними картотеками – форма-1. Якщо паспорт отримували на підконтрольній території, проблем з цим немає, ми просто запитаємо форму-1. Якщо паспорт отримували на території, яка зараз окупована, у нас немає доступу до цих картотек. У такому разі ми будемо просити у людини додаткову інформацію про себе», – каже заступник начальника міграційної служби Донецької області.
Вона стверджує, що надати додаткову інформацію жителі непідконтрольних територій можуть і усно. «Або це будуть документи, або це будуть копії, або він просто нам це назве. Це вже наше завдання послати запит в той орган і підтвердити факт видавання [того чи іншого додаткового документа]. Громадянин може просто сказати, у мене було свідоцтво про народження, шлюб/розлучення, пенсійне. Ця процедура буде проведена працівниками міграційної служби, ми отримаємо відповіді на свої запити та її завершимо. За підсумками ухвалимо рішення про оформлення закордонного паспорта», – розповіла Зубар.
Як заведено, така ідентифікація в міграційній службі займає приблизно місяць. «Все залежить від того, як швидко органи, куди ми надіслали запит, дають відповіді», – зазначила представник міграційної служби.
Вона додала, що оскільки Державний реєстр виборців на запити міграційної служби не реагує, у відомстві просять громадян за випискою туди звернутися особисто.
ДЖЕРЕЛО