Як продовжити виплату пенсії після переїзду з непідконтрольного Донбасу – деталі від ПФУ
Куди необхідно звертатися пенсіонерам, що переселилися з районів тимчасово непідконтрольних українській владі, для продовження виплати пенсії за місцем фактичного перебування (проживання) та які для цього необхідно надати документи, розповіли в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області.
Перше, що необхідно зробити, – стати на облік як внутрішньо переміщена особа (ВПО) у місцевому Управлінні праці та соціального захисту населення (УПСЗН) за місцем перебування й отримати відповідну довідку. Порядок оформлення і видавання довідки про взяття на облік особи, яка переміщається з тимчасово непідконтрольній території України або району проведення антитерористичної операції, затверджений постановою Кабінету міністрів України від 01.10.2014 року № 509 (зі змінами, які внесені постановою Кабміну від 04.03.2015 року № 79).
Довідка є документом, який видається громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають на території України і які змушені були покинути своє постійне місце проживання в населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють у повному обсязі свої повноваження.
Для отримання довідки повнолітня особа, яка переміщається, звертається особисто або через законного представника із заявою про узяття на облік, форма якої затверджена Міністерством соціальної політики, до місцевого УПСЗН.
У разі якщо особа, яка переміщається, розміщується регіональним штабом із питань, пов’язаних із соціальним забезпеченням переміщених осіб, заява подається посадовій особі уповноваженого органу, залученого в установленому порядку до участі в роботі регіонального штабу.
Приймання заяв і видавання довідок про узяття на облік можуть здійснюватися в місцях проживання осіб, які переміщаються, працівниками житлово-експлуатаційних організацій або уповноваженими особами, визначеними виконавчими органами сільських і селищних рад, за погодженням з уповноваженим органом.
Разом із заявою про узяття на облік особу, яка переміщається, пред’являє:
- громадянин України – паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу;
- іноземець або особа без громадянства – паспортний документ, посвідку на проживання або інший документ, що посвідчує особу.
У разі втрати або крадіжки документів, що посвідчують особу, особа, яка переміщається, повідомляє про це територіальним підрозділам Державної міграційної служби за місцем перебування, які в одноденний термін видають тимчасове посвідчення, що підтверджує особу громадянина України, іноземця або особи без громадянства.
Для продовження виплати пенсії після переїзду необхідно звернутися в управління Пенсійного фонду України в районі (місті, районі в місті), де пенсіонер фактично перебуває (проживає).
Надати заяву про запит пенсійної справи (із зазначенням способу виплати пенсії та необхідних банківських реквізитів) і довідку про взяття на облік у місцевому УПСЗН.
До заяви додаються копії документів, що посвідчують особу пенсіонера (паспорта та пенсійного посвідчення), а також копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера (за наявності).
За даними електронної пенсійної справи виплата пенсії проводиться з місяця, наступного за місяцем припинення виплати за попереднім місцем проживання.
Пенсію за місцем фактичного перебування (проживання) можна отримати через підприємство поштового зв’язку або через обрану банківську установу, з якою органом Фонду укладено відповідний договір.
ДЖЕРЕЛО