Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Як пережити розлучення: рекомендації психолога Фонду Ріната Ахметова

31.03.2025

До завершення стосунків призводять різні фактори — психологічні, поведінкові, соціальні та економічні. За цією класифікацією ховається все, від різних цінностей до економічного насильства, від алкоголізму до зради. Але що би не спричиняло розлучення, воно є одним із найскладніших та стресових переживань людини. Як подолати цей життєвий етап і на що треба звертати особливу увагу — розповідає психологиня Фонду Ріната Ахметова Анна Часовникова.

Детальний аналіз причин завершення стосунків, а також дієві поради щодо підтримки себе під час розставання дивіться у корисному відеоролику із практичними порадами тут: https://bit.ly/4hR4nrZ

Дозвольте собі пережити біль.
Розлучення — це форма втрати. Тому важливо не ігнорувати болючі моменти і не намагатися швидко забути болісну ситуацію, а дати собі час на горювання.

Відверто говоріть про свої почуття.
Розмови про свої почуття, які пов’язані з розривом стосунків, є також потужним інструментом, щоби впоратися з важким емоційним станом. Розмовляючи з близькими та друзями, які підтримують, можна трохи полегшити свій біль.

— Практикуйте прощення.
Прощення — це важлива частина процесу відновлення після розлучення. Це треба зробити насамперед для себе, щоби позбавитися від зайвого тягаря.

Шукайте нові інтереси.
Нові захоплення та переосмислення цілей допоможуть сприймати цей період як можливість для особистісного зростання.

Зверніться за допомогою.
Якщо відчуваєте, що підтримки друзів і близьких не достатньо, варто пошукати кваліфіковану допомогу. Психолог має інструменти, які допоможуть відновити відчуття власної цінності, віру у себе та довіру до інших. Це те, що напряму впливає на можливість побудувати здорові стосунки в майбутньому.

Психологічна підтримка — один із пріоритетних напрямів роботи Фонду Ріната Ахметова. Допомогу від кваліфікованих психологів Фонду отримали вже понад 1,2 мільйона українців. Сьогодні це вебінари та відеоролики, консультації мобільних груп психологів для переселенців, лікарів, вчителів по всій Україні, робота психологів у межах проєкту «Блогер Кемп» із дітьми, які переживають травму війни, психологічна допомога людям після обстрілів тощо.

Слідкуйте за оновленнями Фонду Ріната Ахметова на сайті https://akhmetovfoundation.org/news