Як гарно відпочити усією родиною в умовах карантину та обмежень - коментар психолога
Спеціалісти програми «Рінат Ахметов – Дітям. Сирітству – ні!» дізналися, як отримати психічний відпочинок та спокій в умовах карантину і якого режиму ліпше дотримуватися у корекційного педагога Наталії Липовець.
- Реалії сьогодення змінюють наш звичайний погляд на речі, до яких ми звикли. На дворі літо, і кожен із батьків задається питаннями: як оздоровити дітей і де знайти кошти. У цій статті я спробую висловити свій погляд на оздоровлення не лише професійний, а також особистий, бо я сама мама двох дорослих дітей, дівчини та хлопця.
Тож ми розглянемо головні, критично важливі речі, що впливають на фізіологію та психіку дитини, на формування здоров'я.
1. Як стати міцнішим без поїздки на море.
2. Якщо ви поїхали на море, що саме важливо зробити обов'язково.
3. Оздоровлення батьків – теж завдання для сім’ї.
Усі родини різні за ресурсами та можливостями, поглядами на життя. Не кожна українська сім’я (навіть до карантину) могла собі дозволити оздоровлення у морському чи гірському кліматi. Тож, батьки мають ретельно зважити свої ресурси щодо реалiзацiї права дитини на оздоровлення. Найпростіший варіант укріплення імунної системи – річка, відпочинок на природі. Городянам в цьому плані складно: у мстах рідко бувають чисті водоймища, таке життя.
Основні рекомендації працюючим батькам, діти яких влітку деякий час проводять на асфальті.
• Два-три рази на тиждень виходьте з дітьми до найближчого парку з фонтаном або озером. Купатися ви там не зможете, але будете мати змогу дихати свіжішим повітрям, походити босими по траві, рухатися з бадмінтоном чи на м'ячем. Просто полежати під деревом, дивлячись у блакитне небо.
• Якщо є можливість, щонайменше один раз на тиждень виїжджайте за мсто, до річки. Зробіть це головним пріоритетом літа, і y вересні ви будите здивовані, як часто ви відпочивали та проводили час зi своєю сім’єю.
• Ідеально – відпочинок у сiльськiй мiсцевостi, у родичів чи знайомих. Чисте повітря, вільне пересування босоніж, доступність водойм, свіжі овочі та фрукти з кущів та дерев, спілкування з домашніми тваринами, відчуття простору та неймовірної краси природи. Тепер про море та гори – мрії кожної людини, бо такими ми створені. Якщо ваша родина зуміла виїхати до морського узбережжя, вітаю вас! Головні моменти для міцного здоров'я та гарного відпочинку:
• Ретельний контроль їжі – i ваша відпустка буде чудовою. Жодних сумнівних рибних продуктів, молочні продукти тільки з холодильника, обережність з фруктами. Все, що ви даєте дитині, має бути найсвiжiше та ретельно вимите проточною водою.
• Сон! Найважливіший момент морського відпочинку. Денний сон є обов'язковим для всіх членів сім’ї. Якщо ви дотримаєтеся цієї елементарної рекомендації, ви повернетеся додому без перепадів настрою, температури i головного болю. Дорослі стануть спокійнішими, впевненішими у своїх силах, ваші реакції на оточення стануть виваженими i терпимими. Діти матимуть більш стриманий характер поведінки, їх буде легше вгамувати, вони стануть більш схильними до роз'яснень, до спілкування без крику та агресії. Значно зменшиться дратівливість та iстеричнiсть. Сон – найкраще, що ви можете організувати в режимі життя на морі чи у горах. Запевняю вас! І головне – спіть в обіймах з дитиною.
• Активність. Коли я бачу людей, які не можуть всидіти на мiсцi, бо їм треба екскурсії, я співчуваю їхнім дітям, пробачте мене за ці слова. Але я спецiалiст своєї справи i відповідаю за те, що пишу. Отже, активність на морі має бути мiнiмальною! Уявіть, що ви черепаха. Саме так! Режим черепахи – найздоровіша ваша активність в умовах пляжу, якщо ви приїхали навіть з однією дитиною. Хочете рухливості – відпочивайте без дітей. Але я сподіваюсь, що моя аудиторія – це відповідальні батьки.
Ідеальний режим черепахи: поспали, покупалися, поїли, знову поспали, пройшлися, посиділи, пограли з м'ячем, помовчали, почитали. Більше нічого не потрібно робити. Нічогісінько! Діти самі знайдуть собі забави. Ваша справа – довіряти їм та спостерігати здалеку.
Шановні батьки, відпочинок – це не лише нові враження для вас і дітей. Це здоров'я вашої нервової системи, це ресурси для нас від природи, це створення простору легкості i щастя. Від щирого серця бажаю вам гарного літа!