«Я взяла із собою лише кота та його їжу»: мешканка Маріуполя поділилася історією з Музеєм «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова
У палаючому Маріуполі Тетяна рятувала не лише себе, а й улюбленого кота. Під час обстрілів — з котом у підвал. Після — назад, на 9 поверх, теж з ним. І в евакуацію 60-річна жінка взяла з собою лише кота та їжу для нього: більше не донесла б. Свою історію вона розповіла Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.
Повномасштабну війну Тетяна зустріла удвох із котом. Зв’язок із донькою, яка мешкає у Києві, швидко зник. Потім відключили електрику, батареї, воду та останнім — газ. До 27 березня жінка трималася у місті.
Одного дня, повернувшись з тривалого походу у пошуках їжі, сусіди розповіли їй, що можна виїхати: для цього треба пішки вийти за місто та сісти там в автобус. Наступного ранку Тетяна вирушила в путь.
«В одній руці кошик з котом, в іншій тачка з його їжею та водою — все, більше брати важко було. На себе зимові речі — й пішла. Сіла в автобус на Нікопольське, вибору не було. Там був фільтраційний табір: відправляли лише у Донецьк та Ростов», — розповідає жінка.
Після кількох важких днів їй вдалося знайти спосіб виїхати до Бердянська, а звідти на приватній автівці за гроші — до Запоріжжя. Потім була зупинка у племінниці в Дніпрі. Та згодом дісталася Києва. Згадує, що незадовго до виходу з Маріуполя до неї прорвалося повідомлення від дочки: «Мамо, мені щоночі сниться, що ти мене заспокоюєш і кажеш, що з тобою все добре».
«Я потім їй сказала: "Так і є. Все добре і зі мною, і з котом. Все гаразд"», — ділиться жінка. Дивіться та слухайте її історію за посиланням bit.ly/3ZzcGk5
Історія Тетяни увійшла до архіву Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова. Це наймасштабніший у світі архів історій мирних мешканців України, які постраждали від війни. Архів Музею налічує вже понад 60 000 історій.
Кожна історія важлива. Розкажіть свою! Поділитися історією можна так:
— напишіть вашу історію на власній Facebook-сторінці з хештегами #Голоси_Мирних #розкажіть_свою_історію та запросіть друзів долучитися;
— скористайтеся чат-ботом t.me/civilvoicesmuseum_bot у Telegram;
— відвідайте портал Музею https://civilvoicesmuseum.org/ та натисніть «Розповісти історію» праворуч зверху;
— зателефонуйте на безкоштовну гарячу лінію 0 (800) 509 001