Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Визначено пріоритети для адвокаційних проектів в Одесі та Херсоні

10.04.2012

2-3 квітня в Херсоні та Одесі відбулися кругли столи в рамках проекту «Адвокація: мобілізація політичної волі» програми «Зупинимо туберкульоз в Україні» за фінансової підтримки Глобального фонду для боротьби із ВІЛ/СНІДом, туберкульозом та малярією.

 

Обидва заходи зібрали місцевих фахівців-фтизіатрів, представників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, профільні НУО та регіональні ЗМІ.

 

Як в Херсоні, так і в Одесі круглі столи відбулися за допомоги та участі АКСМ-координаторів Юрія Ромаскевича та Ольги Грибової та регіональних координаторів програми ГФ Володимира Бурятинського та Віталія Філюка.

 

Результатом спілкування задіяних в боротьбі з епідемією туберкульозу сторін стало визначення пріоритетних напрямків діяльності в сфері адвокації у кожній з областей.


Для Херсонщини такими напрямками визнано:

 

-          Сприяння покращенню фінансування фтизіатричної галузі на місцевому рівні (в тому числі для створення боксованого відділення для хворих на МРТ-ТБ та відділення для примусового лікування).

-          Створення банку даних хворих області, який допоможе відслідковувати, в тому числі, колишніх ув’язнених, які залишаються на території Хесонщини, але пепервали лікування.

-          Цілеспрямовану роботу із безхатченками, як групою, майже не охопленою медичними заходами в силу регіональних особливостей.

-          Цілеспрямовану роботу із фермерами для виявлення хвороби та проведення профілактичних заходів серед сезонних сільськогосподарських робітників.

-          Привернення уваги до проблеми епідемії туберкульозу на рівні районів області.

-          Проекти, які сприяли б інформаційним / просвітницьким / медичним програмам в громадах ромів та турків-месхетинців.

 

Круглий стіл в Одесі підняв такі актуальні для області питання:

 

-          Необхідність актуалізації тематики боротьби з ТБ у районах області, перш за все віддалених.

-          Створення дієвого осередку координації зусиль та обміну інформацією між профільними НУО, медиками, ЗМІ.

-          Сприяння покращенню фінансування фтизіатричної галузі на місцевому рівні.

-          Цілеспрямовану роботу із біженцями, жителями Придністров’я (які часто, або постійно перебувають на території Одещини), громадою ромів як категоріями населення, не охопленими інформаційними кампаніями та профілактичними заходами.

 

До 20 квітня БФ «Інтелектуальна перспектива» збиратиме заявки на отримання грантів для роботи в означених вище напрямках від неурядових організацій Херсонщини та Одещини. Також буде розроблено низку адвокаційних заходів, які будуть реалізовані Фондом спільно із АКСМ-координаторами вдіповідних регіонів.