Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

“Всі ми – український народ, який складається з родин!” Усиновителі та прийомні батьки про те, як зберегти мир в сім’ї

20.05.2021

Програма “Рінат Ахметов - Дітям. Сирітству - ні!” щаслива від того, що має спілкування з прийомними батьками та усиновителями, чия мудрість варта окремих публікацій. Ми продовжуємо друкувати роздуми та поради батьків про те, чому сім’я - це головне, і як її зберегти.

“Сім'я - важлива ланка суспільства! - впевнена прийомна мама Наталія Моляр. - Від атмосфери, яка панує в родині, залежить розвиток дитини як особистості. У щасливих сім'ях діти виростають впевнені в собі і щасливі діти, які вміють розрізняти добро і зло, і мають високі моральні якості важливі для розвитку суспільства. Завдяки родині дитина може проявляти свої емоції, почуття і переживання. Разом з татом і мамою діти зможуть пройти всі етапи разом з почуттям підтримки, допомоги, дружби. І головне - все це покрити своєю любов'ю та піклуванням. Родина формує практичний життєвий досвід, де всі навчаються. Адже недаром кажуть, що життя прожити - не поле перейти! “

Коли є всі якості родинного затишку, підтримки, розуміння і любові - ніщо не може порушити мир та спокій. Всі ми – український народ, який складається з родин. І як велика річка, яка набирає сили з невеликих водних джерел – так і наша країна, що міцнішає та збагачується кожною родиною. Саме тому, добробут кожної родини – це необхідна передумова процвітання нашої держави".

“Для мене родина - це опора та вільний простір, - каже усиновителька Вікторія Стрільчик. - Простір, де тебе приймають, підтримують, де ти завжди можеш знайти собі співрозмовника і при цьому залишатися собою.

А ось що дозволяє зберегти мир в сім’ї, коли в тебе вже підлітки - вопрос дуже непростий.  Мені здається, постійно зберігати мир в сім’ї доволі складно. Принаймні мені. Але я впевнена - цього і не треба. Навіть конфлікти - наші помічники. Коли все занадто тихо та спокійно, краще перевірити - чи не вмерло там щось взагалі? Конфлікти піднімають нас на новий рівень розуміння інших людей. Можливо, є сім’ї, де не має конфліктів, але це не про мою сім’ю, тому я у всьому шукаю конструктив. Зараз ми з донею ходимо до психотерапевта - в неї один, в мене інший. І це не тому, що в нас проблеми. А тому, що виявилися задачі, які потребують іншого погляду для їх вирішення.

Ми не біжимо від конфліктів, а разом їх долаємо. Саме це і допомагає нашій родині існувати та зберегти мир у майбутньому.”