Вперше в Україні кількість дітей-сиріт, влаштованих у сім'ї, перевищила кількість посиротілих дітей
У 2012 році своє право на виховання в сім’ї реалізували понад 17 тисяч дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Про це заявив Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко під час відкриття дитячого будинку сімейного типу родини Бучми в Мостиському районі Львівської області.
За словами Юрія Павленка, минулого року громадяни України всиновили 2016 дітей, у сім’ї опікунів та піклувальників влаштували близько 11 тисяч дітей, у біологічні сім’ї повернулися близько півтора тисяч дітей. Уповноважений Президента зазначив, що найбільша за роки незалежності кількість дітей - 2407 - зустріли маму й тата у прийомних сім'ях і дитячих будинках сімейного типу. Це майже вдвічі більше, ніж було у 2011 році (1388). Іноземними громадянами минулого року всиновлено 803 дитини, додав Юрій Павленко. Водночас статусу дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування минулого року набули близько 15 тисяч дітей.
«Таким чином, у 2012 році кількість дітей-сиріт, влаштованих в сім’ї, перевищила кількість дітей, які посиротіли протягом цього періоду», - наголосив він. За словами Уповноваженого Президента, такого результату досягнуто завдяки наполегливій та самовідданій роботі служб у справах дітей, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Міністерства соціальної політики України.
Загалом, повідомив Юрій Павленко, з 95956 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, вже майже 80% дітей (76 тисяч) виховуються у сім’ях, інші 15% (15 тисяч) виховуються в інтернатних закладах, майже 5% (5 тисяч) здобувають професійну освіту. «Україна чи не найперша серед країн пострадянського простору, де влаштування у сім’ї, а не інтернати, стало основною формою виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування», - підкреслив він.
У цьому контексті Уповноважений Президента звернув увагу, що забезпечення права дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, на виховання в сім’ї є одним із головних пріоритетів державної політики. Він зазначив, що соціальні ініціативи Глави держави насамперед спрямовані на підтримку національного усиновлення, розвиток сімейних форм виховання, реформу інтернатних закладів в інтересах дитини.