Влітку 2018 року Гуманітарний штаб відправить на відпочинок приблизно 500 дітей Донбасу
Четвертий рік Гуманітарний штаб реалізовує проект «Мирне літо – дітям Донбасу». Для тисяч дітей, які бачили жахи війни на власні очі, це стало єдиною можливістю оздоровитися, пройти реабілітацію і подолати психологічні травми.
Цьогоріч на відпочинок, організований Штабом, вирушить приблизно 500 дітей. Серед них і дітки зі сім'ї Чигринів. Завдяки любові й турботі мами Олени, яка усиновила дітей, зараз вони майже не пам'ятають тих жахіть, які довелося пережити в ранньому дитинстві.
Першою в сім'ю потрапила Дарина, яка стала вмовляти Олену взяти з притулку її братика або сестричку, а краще обох. Так в сім'ї з'явилися Толік і Віка. Їхня мама померла, а батько піддавав малюків страшним тортурам – бив до втрати свідомості.
«Діти розповідали: коли у тата «була білочка», він брав напилок в руки і Віці рівняв ним зуби. Тобто треба розуміти, що дитина зубів практична не мала. Через те, що малюки голодували, Віка їла банани прямо зі шкіркою, щоб хоч якось насититися. Тоді, коли я її забирала, їй було п'ять з половиною років, а важила вона лише 11 кілограмів!» – згадує Олена Чигрин.
Потрапивши в люблячу сім'ю, оточені любов'ю й турботою, діти мінялися на очах. Але сімейне щастя було недовгим – у Донецьку почалися воєнні дії.
«З валізою літніх речей ми виїхали в нікуди», – згадує Олена. Сім'я Чигринів – серед тих 40 000 осіб, яким допоміг евакуюватися із зони бойових дій Штаб Ріната Ахметова.
Впродовж двох років переселенці змінили кілька міст і шкіл. Стреси, пережиті під час обстрілів, і кочове життя позначилися на стані дітей, зробили їхню психіку вразливою. В одній зі шкіл у Дарини виник серйозний конфлікт – над дитиною знущалися вчителі та однокласники. Дівчинка навіть стала думати про суїцид. Тоді на допомогу прийшли кризові психологи Штабу Ріната Ахметова.
З дитячою жорсткістю зіткнулася і Віка. Через те, що у дівчинки вроджена косоокість, над маленькою насміхалися в дитячому садку. Гуманітарний штаб допоміг з проведенням операції, зір вдалося відновити.
Зараз багатодітна сім'я живе в Києві. Діти готуються до подорожі в літній табір. Найважче завдання – підготувати до подорожі Толіка, він побоюється вирушати на відпочинок без мами, досі боїться: раптом його не заберуть з табору.
«Мені довелося дістати свідоцтво про народження. Показати, що тут вписане його нове прізвище, що він мій син за документами. І що би він не зробив, він назавжди залишиться моїм любим сином», – каже усиновителька Олена Чигрин.
Завдяки проекту «Мирне літо – дітям Донбасу» вже змогли оздоровитися 3500 дітей. Крім свіжого повітря, веселих ігор та розваг, їх чекає робота з психологами. Щороку Гуманітарний штаб Ріната Ахметова залучає найкращих фахівців, які допомагають дітям Донбасу впоратися зі стресом, побороти страхи та подолати «травму війни».