Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Влада та громадськість Кіровоградщини – за доступність інтегрованих послуг для хворих на туберкульоз

21.11.2012

У Кіровограді за круглим столом зібралися представники влади, медичні працівники, представники неурядових організацій та спільноти пацієнтів для того, щоб обговорити проблеми з доступом до діагностики та лікування туберкульозу. Засідання пройшло у атмосфері конструктивного діалогу, було вислухано точки зору кожної зі сторін. Проблеми пацієнтів озвучила Наталія Ісаєва, керівник напрямку з немедичного догляду Кіровоградського обласного відділення ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ». Вікторія Лінцова, фахівець з мобілізації спільнот обласної благодійної організації «Відкрите серце», презентувала модель створення центру інтегрованих послуг для споживачів ін’єкційних наркотиків, які складають майже 5% від загальної маси хворих на туберкульоз у Кіровоградській області.  

Всі учасники відзначили, що усунення бар’єрів у наданні медичних послуг допоможе знизити рівень захворюваності та смертності від туберкульозу у таких групах, як споживачі наркотиків та ВІЛ-інфіковані, а тісна взаємодія з соціальними працівниками неурядових організацій сприятиме зменшенню кількості відривів від лікування.

За результатами засідання було створено робочу групу, яка розробить чіткий механізм взаємодії кожного з надавачів послуг: фтизіатрії, наркології, СНІД-служби та неурядових організацій. До її складу увійшли обласний фтизіатр Юрій Покалюхін, обласний нарколог Сергій Прокопенко, виконуюча обов’язки заступника головного лікаря Кіровоградської туберкульозної лікарні Ольга  Меркулова , головний лікар обласного СНІД-центру Галина Божок, представники неурядових організацій – Вікторія Лінцова, Аліна Ярославська, Наталія Ісаєва. Сприяння у забезпеченні діяльності робочої групи та практичного впровадження результатів її роботи отримано від Олега Рибальченка,  начальника управління охорони здоров’я обласної державної адміністрації.

Проблема туберкульозу є актуальною для Кіровоградської області: за рівнем захворюваності зараз  вона знаходиться на шостому місці в Україні, за рівнем смертності – на другому. Цього року темпи захворюваності серед загального населення поступово знижаються, але стабільно зростають серед ВІЛ-інфікованих.

Перший крок до інтеграції послуг зроблено.