«Війна розділила мене з родиною»: мешканець Мелітополя поділився своєю історією з Музеєм «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова
Мелітопольця Сергія Панфілова війна застала на Київщині. Півтора місяці будівельник провів в окупації. Потім вирвався у рідний Мелітополь до родини, де зміг пробути лише кілька днів. Наразі його дружина та дорослі діти не можуть виїхати з окупованого міста. Свою історію Сергій довірив Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.
«З початку війни я був у Ворзелі на роботі. Почалися бомбардування, ми переїхали до молитовного будинку, де я прожив півтора місяці. Приходили росіяни: перевіряли документи, телефони. У однієї бабусі знайшли у телефоні якусь фотографію — і просто його розбили... Шукали бійця тероборони, але він зміг вчасно виїхати», — згадує Сергій.
Чоловік розповідає, як окупанти влаштовували обшуки: не пропускали жодної кімнати, машини, нишпорили всюди, шукали зброю. Лише 6 квітня Сергій зміг поїхати з Ворзеля до Запоріжжя, намагаючись дістатися до своєї родини, яка залишалася у Мелітополі.
«Через бомбардування ми їхали з Запоріжжя до Мелітополя 12 годин. Я поїхав з вогню в полум’я — у мене там дружина, діти: син 20 років та 26-річна донька», — ділиться Сергій.
Йому довелося побути поруч із близькими лише кілька днів та поїхати. Сім’я спочатку виїжджати не захотіла, а потім вже не мала змоги. Наразі людей з Мелітополя не випускають: дружина та діти Сергія залишаються у місті, яке окупував ворог. Дивіться та слухайте його історію за посиланням bit.ly/3w1sTS0
Історія Сергія увійшла до архіву Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова. Це наймасштабніший у світі архів історій мирних мешканців України, які постраждали від війни. Архів Музею налічує вже понад 55 000 історій.
Кожна історія важлива. Розкажіть свою! Поділитися історією можна так:
— напишіть вашу історію на власній Facebook-сторінці з хештегами #Голоси_Мирних #розкажіть_свою_історію та запросіть друзів долучитися;
— скористайтеся чат-ботом t.me/civilvoicesmuseum_bot у Telegram;
— відвідайте портал Музею https://civilvoicesmuseum.org/ та натисніть «Розповісти історію» праворуч зверху;
— зателефонуйте на безкоштовну гарячу лінію 0 (800) 509 001