Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

«Вагони трусяться — і люди заходять під вибухи»: провідниця евакуаційного потяга довірила свою історію Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова

01.01.2023

Рятувати інших, ризикуючи власним життям. Тетяна Базелюк — провідниця евакуаційного потяга. З початку російського вторгнення вона та її колеги допомогли тисячам мирних людей виїхати з гарячих точок. Доводилося потрапляти під обстріли та чути вибухи зовсім близько. Своєю історію Тетяна поділилася з Музеєм «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

«22 лютого ми поїхали в Бердянськ, а 24-го повернулися до Києва. Я тоді чергувала, була моя зміна. В Інтернеті я прочитала, що почалася війна. Злякалася, що потрапимо під обстріл, переживала за життя...», — згадує провідниця.

Ця довга зміна тривала аж до 3 квітня. Весь цей час бригада провела у поїзді, їздила країною та евакуювала людей. Тетяна зізнається: дивитися на те, що відбувається, було дуже страшно. У натовпі страждали діти, тому провідники віддавали родинам свої купе та чергували сидячи у тамбурі. Найнебезпечніше було, коли поїзд потрапив під обстріл під Києвом.

«Ми їхали з Ужгорода і вже перед самим Києвом, перед Тарасівкою зупиняємося і чуємо вибухи. Машиніст передав, що там іде бій та обстріл. Начальник поїзда прийшов та сказав всім лягати на підлогу і чекати, поки це закінчиться. Потім нас відтягнули назад в бік Фастова», — розповідає Тетяна.

Згадує провідниця і евакуаційний рейс до Харкова, який з початку великої війни постійно піддається страшним обстрілам. Вибухи було дуже добре чути на залізничному вокзалі.

«Вагони трусяться, ми стоїмо і люди заходять у вагони під вибухи. Страх в очах... Люди тікали від війни. Тоді було дуже тяжко. Зараз такого немає, ми їздимо на нашому поїзді, все у нас поки спокійно. Я мрію, щоб закінчилась війна», — ділиться провідниця. Дивіться та слухайте її історію за посиланням bit.ly/3BZwvHq

Історія Тетяни увійшла до архіву Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова. Це наймасштабніший у світі архів історій мирних мешканців України, які постраждали від війни. Архів Музею налічує вже понад 50 000 історій.

Кожна історія важлива. Розкажіть свою! Поділитися історією можна так:

— напишіть вашу історію на власній Facebook-сторінці з хештегами #Голоси_Мирних #розкажіть_свою_історію та запросіть друзів долучитися;
— скористайтеся чат-ботом t.me/civilvoicesmuseum_bot у Telegram;
— відвідайте портал Музею https://civilvoicesmuseum.org/ та натисніть «Розповісти історію» праворуч зверху;
— зателефонуйте на безкоштовну гарячу лінію 0 (800) 509 001