Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

У Маріуполі з’явився мурал із героїнею фотокниги «Донбас і Мирні»

21.09.2018

У Маріуполі створили мурал «Мілана». Новий символ міста з’явився завдяки Фонду Ріната Ахметова. На стіні 15-поверхової будівлі на проспекті Миру зображений портрет Мілани Абдурашитової – шестирічної маріупольської дівчинки, життя якої скалічила війна. Взимку 2015 року, під час обстрілу мікрорайону Східний, загинула мама Мілани – вона накрила собою дочку. Дівчинка дивом вижила, але втратила ніжку. Вона перенесла кілька операцій, потім до реабілітації долучилися психологи Фонду Ріната Ахметова, які допомогли дитині вийти із шокового стану й навчитися жити далі. Також дитина щорічно проходить курс відновлення за програмою Фонду «Реабілітація поранених дітей».

Відкриття муралу «Мілана» присвячено до Міжнародного Дня миру. Ідею втілив український художник Олександр Корбан.

«Мілана, маленька тендітна дівчинка, вразила мене своєю силою, хоробрістю, любов’ю до життя, попри її трагічну життєву історію. Через її образ хочеться передати всю ніжність, доброту та беззахисність дитини, чия променистість і життєлюбність здатні надихнути кожного, – розповідає художник Олександр Корбан. – Цим малюнком хочеться нагадати, що бойові дії на Донбасі тривають. Вони зовсім близько, поруч із нами. Не варто про це забувати ані на мить. Мирним жителям цього регіону дуже потрібна підтримка й увага. Для мене дуже важливо, що цей проект реалізований на Донбасі. Мені б дуже хотілося своїм малюнком подарувати частинку тепла жителям мого рідного краю. Вселити в їхні душі надію на те, що попри все життя триває, все налагодиться і все стане на свої місця…»

Мілана стала символом всепереможного милосердя. Її стійкість і життєлюбність надихають і захоплюють. Історія дівчинки увійшла до унікальної фотокниги «Донбас і Мирні», виданої Фондом Ріната Ахметова. Вона – про мирних людей, які живуть в умовах збройного конфлікту. Про це не можна мовчати. Про це не можна забувати. До цього не можна бути байдужим. Тому Фонд відкриває проект «Мурали», який буде реалізований і в інших містах Донбасу.

«Те, що сталося з Міланою – одна із сотень тисяч історій зруйнованого дитинства через війну на Донбасі. Для Фонду Ріната Ахметова – Мілана та всі поранені діти, які впоралися зі всім, герої. Вони змушують шукати шляхи підтримки і працювати на результат тут і зараз. Вони своїми усмішками, своїми словами, своїми життями розповідають про те, що життя триває. Й одночасно про те, що війна – абсолютне зло. Міланка, сама того не відаючи, показала всім, наскільки нестабільне людське життя, як миттєво воно може згаснути в жорнах збройного конфлікту. І наскільки важливо, щоб поруч були ті, хто поверне бажання жити далі і зробить усе, щоб минуле не залишилося незагоєною раною на серці», – розповіла Наталія Ємченко, член Наглядової ради Фонду Ріната Ахметова.

Заступник міського голови Ксенія Сухова й собі зазначила, що воєнний конфлікт на Донбасі зруйнував безліч доль і життів.

«Діти, які тільки починають свій життєвий шлях, вже зіткнулися з жахами війни. Далеко не кожен дорослий здатний впоратися з таким ударом, а що говорити про дітей… Мілана, як і тисячі малюків у регіоні, стала жертвою цього жахіття. Втративши головну в житті людину – маму, – вона продовжує сподіватися і вірити в мир. Вона символ стійкості духу та цінності людського життя. Я хочу, щоб світова громадськість звернула пильну увагу на проблеми, з якими щодня стикаються діти на сході України. І нехай цей мурал стане маяком, який допоможе побачити біль і страждання Мирних на Донбасі», – додала Сухова.

Зі свого боку заступник мера Олександр Кочурін нагадав про важливість милосердя і взаємодопомоги.

«Мурал «Мілана» – це нагадування для кожного з нас, наскільки нестабільне людське життя. Це нагадування, що навіть у найтемніші часи ми маємо залишатися небайдужими до чужого горя. Тисячі жителів Донбасу втратили найближчих і любих людей. Наше завдання в тому, щоб допомогти кожному повернути надію й сили жити далі. Подолати поодинці втрату близької людини практично неможливо. Я дякую Фонду Ріната Ахметова за те, що вони стали тим плечем опори, якого так потребували тисячі знедолених», – сказав Олександр Кочурін.

Інформація про художника Олександра Корбана, який втілив ідею муралу «Мілана»

Олександр Корбан народився 12 березня 1987 року в м. Хрестівка (кол. Кіровське) Донецької області.

З 2002-го до 2004 року навчався в спеціалізованій спортивній школі-інтернаті в Маріуполі. У 2006–2011 роках працював шахтарем на шахті «Комсомолець Донбасу» в м. Хрестівка (кол. Кіровське). Зі серпня 2014-го живе і працює в Києві. Малювати вчився самостійно. Вперше спробував працювати в напрямку стрит-арт ще у 2002 році. Але відлік своєї усвідомленої роботи як графіті-художник починає з 2009 року. Особливість творчості Олександра Корбана – зображення characters (картинок), а саме портретів. Для робіт художника характерним є тісне переплетення стилів і різних технік (фотореалізм, поп-арт, декоративний живопис, експресивний концептуалізм). Брав участь у фестивалях графіті: Newton Street Degustation (Харків, 2010), Space Jam (Миколаїв, 2011), Yalta Summer Jam (Ялта, 2011, 2012, 2013), КерамоГрафіті Фест (Опішня, Полтавська обл., 2013, 2014), Mural Social Club (Київ, 2016) стрит-арт фестиваль In Wall We Trust (Аїрола, Італія).

Олександр Корбан – творець більш ніж 50 настінних малюнків. Паралельно з муралізмом створює станкові твори для галерейних просторів і аукціонних будинків.