Усиновителі в карантині. Таймінг для родини з трьома хлопчиками – досвід Богдани Голод
Карантин – важлива та необхідна міра для збереження людського життя. Але в той же час це вимушене сидіння в чотирьох стінах дуже важко дається усім, особливо дітям. Як себе розрадити, організувати і потішити в такий нелегкий час?
Спеціалісти програми «Рінат Ахметов – Дітям. Сирітству – ні!» продовжують розповідати про досвід батьків-усиновителів, набутий під час карантину. Ми поговорили з Богданою Голод, яка з чоловіком всиновила двох хлопчиків, а згодом ще одного народила.
«Моя ситуація ускладнена ще тим, що ми перебуваємо на карантині в квартирі, у місті, – розповідає Богдана. – Це означає, що прогулянок, свіжого повітря і фізичної активності явно не вистачає. Перші дні нам було дуже важко зорганізуватися. Усі ми звикали до нових умов життя.
ТАЙМІНГ ДЛЯ РОДИНИ З ТРЬОМА ДІТКАМИ
Ось які основні принципи я для себе склала.
1) Ранок починається зранку, не в полудень, а саме зранку. Далі вмивання, зарядка, застеляння ліжка, сніданок.
2) Далі – трохи уроків. Ми читаємо, розв'язуємо задачі, пишемо вправи з української мови. Мої хлопці в 4,5 і 6 класах. Тому онлайн-уроки одночасно не подивишся. Але це не біда! Все робимо по черзі. Я допомагаю з новим матеріалом, пояснюю незрозумілі теми.
3) Обов'язково маємо фізкультхвилинку. Присідаємо, займаємося на велотренажері, робимо веселі руханки. В цьому дуже допомагають онлайн-уроки нашої викладачки хореографії.
4) Після обіду маємо тиху годину, діти відпочивають, хоча б 30-40 хвилин. Це допомагає перезавантажитися.
5) Вечори у нас творчі. Ми ліпимо з пластилінового тіста, малюємо, дивимось мультики і передачі, розмовляємо. Дуже любимо ігри «Монополія», «Вікторина», «Хто я». Денис і Василь грають на фортепіано. Дають нам маленькі концерти. Роман читає вголос казки найменшому Саші. Такі заняття дуже зближують і розвивають командний дух.
6) Під час карантину ми з дітьми почали готувати їжу разом. Їм це дуже сподобалося. І побутові навички вивчили.
Ще сини взяли за правило щодня розігрувати якусь казку. Так розважається найменший, якому три роки. Сьогодні це «Троє поросят», кілька днів тому була «Червона шапочка». Так час весело і швидко йде. Я іноді слугую коником для маленького, іноді принцесою для старших. До того і не здогадувалася, що за мною театральний плаче)).
ЧОГО НЕ МОЖНА РОБИТИ
Головне в час самоізоляції не падати духом, не показувати дітям тривоги і паніки. Вони все відчувають. Їм теж страшно, навіть якщо вони про це не говорять. Я стараюсь не включати новини частіше одного разу на день, не думаю, що дітям буде комфортно постійно чути негатив. При цьому я пояснюю, навіщо потрібно сидіти дома, чому це так важливо. Ще ми мріємо. Як будемо разом гуляти, кататись на скейті та роликах, поїдемо на машині в цікаві місця. Це дає їм впевненість у завтрашньому дні, легше чекати, коли маєш мету.
ГОЛОВНА ПОРАДА
А моєю найважливішою порадою є СПІЛКУВАННЯ. Коли обговорити усе, що турбує, то і проблеми зникають. Карантин – це чудовий час побути разом, дізнатися більше один про одного, приділити час близьким. Будьте здорові та залишайтеся вдома!