«Упевнений, що знову встану на ноги»: відомий у Дніпрі психіатр розповів про життя після ракетного удару Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова
Сергій Зіневич — лікар-психіатр і психотерапевт, якого добре знають у Дніпрі. Він звик підтримувати інших: свого сина та дружину, своїх пацієнтів. Сергій ніколи не думав, що підтримка знадобиться йому самому — і її надасть стільки людей, що він не міг і уявити. 26 травня 2023 року внаслідок ракетного удару по лікарні він опинився під завалами та отримав тяжкі травми.
Історією про пережите лікар поділився з Музеєм «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова, довіривши її Олексію Суханову, амбасадору Музею, ведучому та актору.
«Все сталося за 10 секунд. Сильний реактивний гул — бабах і все. І я під завалами. Дуже пощастило, що одна рука залишилася зверху. Я схопив цеглину і став стукати. Стегно, роздроблений таз, ребра, пробита гайморова пазуха...», — розповідав Сергій у перші дні після трагедії.
Він не міг ходити, виконувати певні фізичні функції. Казали, що це може бути назавжди. Чоловік сильно переживав. Аж потім в реанімації його обійняв син...
«Я дуже сильно боявся і хотів його побачити. Я плакав, тато теж плакав. Ми обійнялися і заспокоїлися», — згадує 10-річний Валентин.
Вже четвертий місяць колись активний лікар лежить затиснутий в корсеті у себе вдома. Він розуміє, що залишився жити не випадково: ще має зробити щось важливе у житті. Сергія дуже підтримують дніпряни. Лікар вдячний кожному. Зізнається: навіть не думав, що його знає стільки людей. Попереду — складна операція на стегні та протезування.
«Я впевнений, що повернуся на роботу. Що я буду корисний. Коли я встану на ноги... У мене дуже великі плани на сім’ю і на роботу», — каже Сергій.
Дивіться його інтерв'ю Олексію Суханову –
Моя дружина мене врятувала! Відомий у Дніпрі психіатр про своє життя після ракетного обстрілу
Історія Сергія Зіневича увійшла до архіву Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова. Ви знайдете її за посиланням
"Музей Голоси Мирних" - "Я не міг кричати, почав стукати цеглиною"
Кожна історія про війну важлива. Щоби зберегти пам’ять заради кращого майбутнього, розкажіть свою історію на порталі Музею або на безкоштовній гарячій лінії 0 (800) 509 001.