Українські СІЗО будуть якісно діагностувати туберкульоз
Українські слідчі ізолятори налагодять механізм якісної діагностики туберкульозу. Це стане можливо завдяки підписаній спільній угоді між Державною пенітенціарною службою України та Благодійним Фондом Ріната Ахметова «Розвиток України», який впроваджує програму «Зупинимо туберкульоз в Україні» за фінансової підтримки Глобального фонду для боротьби із ВІЛ/СНІДом, туберкульозом та малярією.
Загальновідомо, що туберкульоз є однією з основних медико-соціальних проблем у місцях попереднього ув’язнення, які вважаються осередками хвороби. Саме тому забезпечення якісної діагностики та налагодження механізмів ефективного лікування – головний предмет Угоди.
«Виправні колонії та слідчі ізолятори завжди були не простими для роботи громадських організацій, але, в той же час, концентрували велику кількість людей, хворих на туберкульоз. Люди заходили, інфікувались туберкульозом і виходили із «системи» неконтрольовано, і тому дуже часто не доходили до тубдиспансерів на волі. Таким чином, розповсюджували інфекцію серед населення. Відкриття дверей установ пенітенціарної системи дозволить нам забезпечити утримуваних тими ж послугами, які отримують хворі на волі. Якісна діагностика надасть можливість встановлення точного діагнозу, отже, ми зможемо оперативно розпочати лікування саме тими ліками, які потрібні даному конкретному хворому. Доступ до соціальних послуг та впровадження електронного реєстру дозволить нам довести хворого до кінця лікування, в тому числі, після звільнення з установ пенітенціарного відомства»,- розповідає Анатолій Заболотний, директор Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України».
За словами Першого заступника Голови Державної пенітенціарної служби України Сергія Сидоренка, «у всьому цивілізованому світі пенітенціарна система активно співпрацює з громадськими організаціями. Україна теж, в особі нашої Служби, розпочинає впровадження новітніх міжнародних стандартів діагностування та лікування туберкульозу в умовах слідчих ізоляторів та лікарень на території виправних закладів. З цією метою ми спільно з Фондом «Розвиток України» плануємо провести якісне деталізоване дослідження ситуації по туберкульозу включно з аналізом існуючої системи фтизіатричної допомоги у підпорядкованих нам закладах».
Офіційна кількість хворих на туберкульоз, які перебувають на диспансерному обліку в Україні, перевищила 1% населення Україні і становить понад 500 тис. осіб. Ці дані включають тих, хто вже пройшов курс лікування та вилікувався. Більше 31 тисячі українців живуть з активним туберкульозом. За офіційною статистикою, 4834 хворих на туберкульоз сьогодні перебувають у пенітенціарних закладах.