Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

“У якому віці виникає право на житло? Чи можна зберегти житло дитини, яка влаштована у прийомну сім’ю?” Відповіді на запитання з порталу

13.08.2021

Програма “Рінат Ахметов – Дітям. Сирітству – ні!” постійно отримує запитання від користувачів, і деякі з них варті окремої публікації. Так, наприклад, Олена Миколаєва з Полтавщини запитала: “Підкажіть, будь ласка, у якому віці виникає право на житло? Чи можна зберегти житло дитини, яка влаштована у прийомну сім’ю?”

У ЯКОМУ ВІЦІ ВИНИКАЄ ПРАВО НА ЖИТЛО

– Згідно зі ст. 32 Житлового Кодексу, громадяни України самостійно здійснюють право на одержання жилого приміщення в будинках державного та громадського житлового фонду з настанням повноліття ‒ після 18 років. Інші неповнолітні (від 15 до 18 років) здійснюють право на одержання жилого приміщення за згодою батьків або піклувальників. Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, які досягли 16 років, а також особи з їх числа беруться відповідними органами місцевого самоврядування на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов за місцем їх походження або проживання до влаштування в сім’ї громадян, заклади для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

ЧИ МОЖНА ЗБЕРЕГТИ ЖИТЛО ДИТИНИ, ЯКА ПЕРЕБУВАЄ У ПРИЙОМНІЙ СІМ’Ї

У випадку, коли дитина перебуває у родичів, опікуна чи піклувальника, прийомних батьків, – жиле приміщення зберігається за дитиною протягом усього часу її перебування у прийомних батьків (згідно зі ст. 71 Житлового Кодексу). За дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, зберігаєтсья право на житло, в якому вони проживали до влаштування у прийомну сім’ю (або ДБСТ, або пішли під опіку чи піклуваня). Це керується ст. 32 Закону України.

Відповідальність за збереження та повернення такого житла несуть місцеві державні адміністрації, органи місцевого самоврядування за місцем знаходження житла дітей.