Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

У Маріуполі пройшов профорієнтаційний захід для дітей-учасників проекту «Наставництво»

30.03.2017

У рамках проекту «Наставництво» Фонду Ріната Ахметова в Маріупольському інтернаті №2 для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, спеціалісти міського центру зайнятості провели профорієнтаційний захід. У форматі дискусії та рольової гри підліткам розповіли про різні професії. У заході взяли участь і наставники.

Профорієнтація – це складний, багатогранний процес особистісного самовизначення й пізнання себе та світу. Вибираючи майбутній фах, ми вибираємо спосіб життя.

Для дітей, які залишилися без батьківського піклування, сама ситуація вибору професії є стресовою. Несприятливий життєвий досвід цих підлітків, властива недостатність емоційного та соціального сприйняття, несформованість образу «Я», невпевненість у собі – усе це не сприяє формуванню уявлення про майбутнє, про те, як можна реалізувати себе в житті.

Спілкуючись із дітьми, фахівці проекту «Наставництво» Фонду Ріната Ахметова, як і наставники, відзначали, наскільки важливо допомогти дитині впоратися з цими проблемами та зайняти активну життєву позицію при виборі професії.

Тож із метою профорієнтації підлітків Маріупольського інтернату командою проекту були запрошені спеціалісти Маріупольського міського центру зайнятості, які підготували програму для учнів 8 та 9 класів. Захід пройшов у форматі інтелектуального ток-шоу «Що? Де? Коли?». У ньому взяли участь 48 дітей.
 

У ході заходу були озвучені проблемні питання цього вибору. Діти побували в «лабіринті професій» та визначилися з типами професій: «людина-людина», «людина-техніка», «людина-природа», «людина-знакова система», «людина-художній образ».

«Тема викликала жвавий інтерес. Родзинкою заходу було те, що майже в кожному раунді відбулася зміна учасників команд. Таким чином кожна дитина змогла взяти активну участь. На сцені панувала атмосфера дружнього суперництва. Програма була побудована з урахуванням вікових особливостей дітей: теоретичний матеріал вміло поєднувався з ігровими моментами, техніками для розслаблення», – розповідає координатор проекту «Наставництво» в Маріуполі Катерина Степаніна.

Активну участь брали й наставники дітей. Вони щиро раділи їхнім успіхам, підказували, спрямовували. Дітям було комфортно, бо їхні друзі поряд.

Принагідно дякуємо Маріупольському міському центру зайнятості за час, який спеціалісти приділили дітям, за цікаву та змістовну програму.

Відзначимо, що подальшим кроком профорієнтації дітей буде ознайомлення їх з інформацією про навчальні заклади, що готують фахівців тієї чи іншої професії.