«У черзі за їжею стояли триста людей, половина з них — маленькі діти»: волонтер із Маріуполя довірив свою історію Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова
Він — відомий весільний тамада, який вивіз із охопленого жахом міста багатьох маріупольців. Бачив, як люди втрачали життя під обстрілами та розум від страху. Аскольд Квятковський з Маріуполя довірив свою історію Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.
Аскольд був впевнений, що війна — це ненадовго. Але 11 березня 2022 року на подвір’я його будинку прилетіли бомби і загинули його сусіди. Того ж дня він перебрався із родиною до бомбосховища у кінотеатрі «Комсомолець».
«У сховищі 300 людей стояли з одноразовими тарілками у черзі за їжею. Половина з них — маленькі діти. Вже тільки після цього ти більше ніколи не будеш таким, як раніше», — пригадує Аскольд.
Нову дійсність здорова психіка відмовлялася сприймати. Чоловік зізнається: ніколи не знав, що душа — це м’яз, який може стомитися і більше не чинити опору. Останньою краплею стала поїздка до магазину «Дзеркальний» за продуктами.
«Ми відправилися туди з другом. Коли вийшли, побачили його знайомих. У золоті, діамантах, з пакетами їжі — вони лежали на землі мертві. У той момент я усвідомив, що треба ризикувати і виїжджати», — розповідає Аскольд.
Про те, як він їздив у Маріуполь ще 7 разів, життя з травмою «того, хто вижив», і про свою допомогу маріупольцям зараз Аскольд розповідає за посиланням https://bit.ly/3SyhTHG
Кожна історія про війну важлива. Щоби зберегти пам’ять заради кращого майбутнього, розкажіть свою історію на порталі Музею «Голоси Мирних» https://civilvoicesmuseum.org/ або на безкоштовній гарячій лінії 0 (800) 509 001.