Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

«Туберкульоз очами хворих та лікарів». Відбувся прес-тур для Донецьких журналістів.

17.04.2012

22 березня, відбувся прес-тур для журналістів Донецької області, який дозволив представникам засобів масової інформації побачити проблему захворюваності на туберкульоз очами хворих та лікарів. Ця хвороба уже давно не є проблемою соціально-неблагополучних верств населення. Сьогодні туберкульозом може захворіти кожен: в транспорті, в розважальному центрі або магазині. Це тяжка хвороба, але не вирок.

«На сьогодні всі форми туберкульозу успішно лікуються, - говорить головний лікар КЛПЗ «Обласна клінічна туберкульозна лікарня» м.Донецк  Головне питання в довжині лікування, системності, а головне, в бажанні людей вилікуватися».

Перерва курсу терапії може викликати формування лікувально-стійкої форми туберкульозу, лікування якої більш дороге та довге.

 

«Щоб мотивувати хворих, які продовжують лікування амбулаторно,  Фонд Ріната Ахметова, а в деяких містах – місцеві бюджети, фінансують видачу продуктових наборів, - говорить головний лікар  КЛПЗ  «Міський противотуберкульознй диспансер м.Краматорськ” Юрій Клименко. – До складу продуктового набору входять консерви, крупи, шоколад. Хворі приходять в лікарню для того, щоб приймати протитуберкульозні препарати кожного дня, і якщо протягом двох тижнів таких хворий жодного разу не пропустив прийом ліків, йому дають продуктовий мотиваційний набір».

 

«Мотивація хворих до завершення лікування – один із заходів, який передбачений в п’ятирічній програмі подолання епідемії туберкульозу в Донецькій області, яка реалізується Благодійним фондом Ріната Ахметова сумісно з обласною державною адміністрацією та Донецькою обласною радою, - розповів керівник програми Денис Денисенко. -  В  рамках цієї ініціативи ми провели ремонт декількох відділень, у тому числі і в обласній протитуберкульозній лікарні, обладнали лабораторію, придбали спецтранспорт для транспортування хворих з відкритою формою туберкульозу, щоб максимально скоротити число прямих контактів хворого і здорових людей. Все це допомогло суттєво знизити рівень захворюваності (2007 р - 4582 чоловік, 2011р – 3231 чол) і смертності (2007р  -1460 чол, 2011р – 890 чол)».

Програма «Зупинимо  туберкульоз в Донецкій області» довела  свою ефективність, проте попереду ще потрібно багато зробити для системного вирішення проблеми туберкульозу. В найближчі роки фокус Донецької регіональної програми буде спрямовано на лікування і профілактику туберкульозу.