Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

«Цей вибух чуло все місто»: історії вцілілих у Дніпрі увійшли до Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова

19.01.2023

14 січня російська ракета влучила у багатоповерхівку в Дніпрі. Жорстока та підступна атака забрала 45 життів, шестеро із загиблих — діти. Кілька історій тих, кому вдалося врятуватися, увійшли до архіву Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова, у рамках інформаційного партнерства з «Радіо Свобода».

Зазначимо, що Фонд Ріната Ахметова готовий надати всім постраждалим в результаті цієї трагедії допомогу у лікуванні та реабілітації, психологічну та гуманітарну допомогу: зателефонуйте за безкоштовним номером гарячої лінії 0 (800) 509 001.

Кухня квартири, у якій жила мама Валерії, — на дев’ятому поверсі. Там лишився тільки шматок стіни. Мама зараз в реанімації, вижила — дивом. 

«Чотири години вона там лежала, причавлена плитою. Намагалася махати, гукати. Ніхто не чув. Народилася в сорочці. Струс мозку, вона в лікарні, стабільна», — розказує донька постраждалої.

Мама Олександра перебувала вдома, коли стався вибух. Жінка вижила, але в тяжкому психологічному стані.

«Цей вибух чуло все місто! Мама зараз у родичів. Дуже важкий психологічний стан. Але фізично не постраждала, лише дрібні порізи від скла. Винесені всі вікна, всі меблі понівечені», — поділився Олександр.

Коли стався вибух, Ірина була вдома з двома дітьми-підлітками та 84-річною бабусею. На щастя, із помешкання змогли вийти самостійно, на руках винесли собаку.

«Ми з донькою сиділи на матраці в коридорі. Бабуся наша сиділа у ванній. Ми трошки задрімали. Прокинулися від страшного вибуху. Почали кричати. Полетіли вікна, полетіли двері, але ми всі живі. Все в гару, все в диму», — каже Ірина.

Любов у момент влучення ракети в будинок перебувала на вулиці. Літню жінку мало не знесло вибуховою хвилею, вона тимчасово втратила слух. Любов не стримує гніву.

«Вибух. І таке гаряче повітря — і на мене. А я — раз, і присіла. Мамо моя рідна, це було щось страшне! Вогонь, дим. А я стою. У мене навіть слух зник... Що ж вони так знущаються з нашого народу! Живіть собі мирно, спокійно. Так ні ж! Такого горя наробили», — говорить жінка. Читайте історії вцілілих на сайті Музею за посиланням civilvoicesmuseum.org/stories

Історії дніпрян увійшли до архіву Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова. Це наймасштабніший у світі архів історій мирних мешканців України, які постраждали від війни. Архів Музею налічує вже понад 55 000 історій.

Кожна історія важлива. Розкажіть свою! Поділитися історією можна так:

— напишіть вашу історію на власній Facebook-сторінці з хештегами #Голоси_Мирних #розкажіть_свою_історію та запросіть друзів долучитися;
— скористайтеся чат-ботом t.me/civilvoicesmuseum_bot у Telegram;
— відвідайте портал Музею https://civilvoicesmuseum.org/ та натисніть «Розповісти історію» праворуч зверху;
— зателефонуйте на безкоштовну гарячу лінію 0 (800) 509 001