Центри соціальної підтримки дітей і сімей мають бути у кожному районі
На сьогодні більшість дітей-сиріт – 83% – виховуються в українських сім’ях. Відповідно, із розвитком усиновлення та сімейних форм виховання, зростає потреба у фаховій допомозі для сімей, які виховують усиновлених та прийомних дітей.
Разом з тим, соціальні послуги для всіх родин, що виховують дітей, мають бути доступними.
На цьому наголосив Юрій Павленко – Уповноважений Президента з прав дитини – під час брифінгу за підсумками засідання Ради регіонів.
«В результаті виконання соціальних ініціатив досягнуто якісних змін: все більше сімей відмовляються від влаштування дітей у державні інтернатні заклади і виховують дітей в сім'ї. Відповідно, ці позитивні процеси формують запит сімей на якісні соціальні послуги в громаді, за місцем проживання», – розповів Юрій Павленко.
Водночас фахівці соціальної роботи говорять про відсутність умов у громаді для комплексної допомоги сім'ї. Бо ці послуги надаються тільки на обласному рівні, а не районному.
Уповноважений підкреслив, що дитяча інфраструктура має бути модернізована задля набуття можливості надавати дитині та її сім'ї якісні послуги, і не обмежуючи сім’ю від громади.
Таке завдання ставить Доручення Президента України від 22.07.2013 про Центри соціальної підтримки дітей і сімей.
Створення подібних центрів сприяє тому, щоб ані через вади у здоров'ї, ані через складні життєві обставини дитина не розлучалась із сім’єю. Позитивним прикладом роботи такого закладу Юрій Павленко навів Макарівський районний центр соціальної підтримки дітей та сімей.
Про хід виконання указів та доручень Президента України з питань надання якісних послуг сім’ям з дітьми можна ознайомитись тут.
Sirotstvy.net за інформацією прес-служби Президента України