ТОП-новини тижня: новий режим роботи КПВВ, позбавлення переселенців допомог і пенсій, поради щодо перетинання КПВВ «Зайцеве», пільги і знижки для переселенців, графік виїздів мобільних бригад Гуманітар
Цього тижня, 23–29 травня, найпопулярнішими серед відвідувачів нашого сайту стали такі теми:
Навчальні програми для переселенців і жителів Донецької й Луганської областей від ПРООН
Упродовж 2016 року вимушені переселенці зможуть взяти участь у навчальних програмах з дистанційної роботи, організованих ПРООН. Висококваліфіковані фахівці упродовж 5 і 10-денних тренінгів навчать основ віддаленої роботи за спеціальностями:
- менеджер із продажу, менеджер із роботи з клієнтами інтернет-маркетолог;
- веб-дизайнер, дизайнер, художник;
- SMM-фахівець, контент-менеджер, копірайтер;
- оператор call-центру, диспетчер;
- дистанційний репетитор.
Про що переселенці зобов’язані повідомляти державі?
Починаючи із січня 2016 року, волонтери громадської організації «Правозахисна рада України» зіткнулися із ситуацією призупинення всіх видів соціальних виплат для переміщених осіб. Здебільшого держава мотивує призупинення виплат відсутністю переселенців за вказаною ними місцем фактичного проживання. І дійсно, багато хто не знаючи законодавства, не повідомляє органам державної влади про зміни, які відбуваються в їхніх сім’ях, після чого виникає плутанина і проблеми з виплатами.
Переселенців позбавлятимуть допомог і пенсій за даними Держприкордонслужби
Переселенці, які своєчасно не повернуться на підконтрольну Україні територію з непідконтрольної території, будуть позбавлені виплат, зокрема й пенсій. Про це заявив міністр Андрій Рева в інтерв’ю «Українській правді», повідомляє Урядовий портал.
ВАЖЛИВО! Блокпости перейшли на літній режим роботи
З 26 травня всі КПВВ переходять на літній режим роботи. Відповідне рішення прийнято Штабом АТО, передає Держприкордонслужба.
30 486 продуктових наборів доставили додому одиноким людям похилого віку та інвалідам волонтери Гуманітарного штабу Ріната Ахметова. Адресна допомога продуктами здійснюється в Донецьку, Макіївці, Ханженковому, Харцизьку, Єнакієвому, Сніжному, Шахтарську й Торезі.
ПОРАДА ПСИХОЛОГА БАТЬКАМ: допомога дітям у разі аутоагресії
На гарячу лінію Штабу Ріната Ахметова надходять дзвінки від батьків із проханням надати психологічну допомогу дітям, схильним до аутоагресії. У цьому разі вся сила люті та злості спрямовується на самого себе, і може проявлятися як у словах, так і в діях дитини. Якими є причини такої поведінки й що робити батькам розповідає Марина Сорокіна, координатор Психологічної служби Гуманітарного штабу Ріната Ахметова.
КПВВ «Зайцеве»: як проходять перевірки на блокпостах?
Координатор Донбас СОС розповів про свою поїздку через КПВВ «Зайцеве» й дав низку важливих порад тим, хто збирається перетинати лінію дотику. У цій статті ви дізнаєтеся, як відбувається процедура перевірки на блокпостах, як розв’язують складні питання, і які дії необхідно виконати в разі виникнення проблем. Бонус – розповідь про роботу й побут прикордонників, які працюють на КПВВ.
Гуманітарний штаб продовжує набір волонтерів
Гуманітарний штаб Ріната Ахметова продовжує набір волонтерів для роботи в Донецьку, Макіївці та Торезі.
Гуманітарна допомога для жителів глибинки Донецької області в червні: графіки доставляння
У 52 населені пункти Донецької області в червні заплановано доставити продуктові набори мобільні бригади Штабу Ріната Ахметова. Виїзди заплановано в села «сірої зони», віддалені райони на непідконтрольній території й міста області, де проживає велика кількість переселенців.
З 1 липня буде припинено виплату пенсій переселенцям, які обслуговуються не в «Ощадбанку»
Як повідомляє Донбас СОС, з 1 липня буде припинено виплату пенсій переселенцям, які обслуговуються не в «Ощадбанку». Про це було заявлено 27 травня під час із брифінгу начальника головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області.
Де і які діють знижки та пільги для переселенців?
Бойові дії на сході України призвели до того, що сотні тисяч людей позбулися своїх будинків і майна, ставши вимушеними переселенцями. Рятуючись від війни, багато хто виїжджав, взявши із собою лише найнеобхідніші речі, які змогли поміститися в ручну поклажу. Опинившись на новому місці, переселенці змушені купувати всі предмети побуту буквально з нуля, починаючи від швабри для миття підлог і закінчуючи меблями або великою побутовою технікою.