ТОП-новини тижня: новий графік роботи блокпостів, видавання гумдопомоги в прифронтових селах у вересні, правила отримання пенсій для переселенців, мінна безпеку

Цього тижня, 29 серпня – 4 вересня, найпопулярнішими серед відвідувачів нашого сайту стали такі теми:
Громадські працівники пропонують прийняти окремий закон для жителів «сірої зони»
Правозахисні організації та громадські активісти з населених пунктів зони розмежування на Донбасі розробили законотворчі ініціативи в інтересах жителів «сірої зони». Далі.
Як розповісти дитині про мінах?
Діти, які живуть на території збройного конфлікту, відчувають дуже багато емоцій – страх, занепокоєння, тривогу. Водночас вони залишаються дітьми. Вони хочуть бігати і грати, як і раніше. Діти цікаві та люблять порушувати заборони. Тому дуже важливо розповісти дитині про міни й обережність. Далі.
Гуманітарна допомога жителям 116 сіл Донецької області: де отримати у вересні?
Гуманітарну допомогу жителям 116 сіл і селищ Донецької області планує доставити у вересні Штабу Ріната Ахметова. Мобільні бригади волонтерів будуть видавати продуктові набори мирним жителям у «сірій зоні», віддалених районах на непідконтрольній території й місті Маріуполь, де проживає велика кількість переселенців. Далі.
Припинення КПВВ у зоні АТО: Зайцеве й Мар’їнка
В Антикризовому медіа-центрі обговорили проблеми, з якими стикаються люди під час перетину контрольних пунктів в’їзду-виїзду. Команда АКМЦ побувала на КПВВ «Зайцеве» й «Мар’їнка», щоб познайомитися з їх роботою, після чого було підготовлено відеосюжет і коротку аналітичну доповідь. Далі.
Новий графік роботи блокпостів
Як повідомляє Держприкордонслужба, контрольні пункти в’їзду-виїзду в зоні АТО переходять на осінній період роботи відповідно до Тимчасового порядку. Далі.
Як оформити електронну перепустку в зону АТО?
Якщо плануєте відвідати зону АТО й перетинати лінію зіткнення, у вас має бути відповідний дозвіл (перепустка). Його можна оформити самостійно через «Реєстр дозволів на переміщення осіб у районі проведення АТО» Служби безпеки України на сайті urp.ssu.gov.ua. Докладніше.
Як переселенцю знайти «втраченого» нотаріуса?
Всі державні організації покинули непідконтрольні території. Нотаріальні контори – не виняток. Однак, оформити угоду купівлі / продажу нерухомості, спадок, довіреність і багато інших процедур неможливо без участі нотаріуса. Але не хвилюйтеся, вони не зникли безслідно. Далі.
Пенсії переселенцям: як отримати?
Правила отримання соціальних виплат для внутрішніх переселенців продовжують зазнавати змін. Пов’язані вони з постановою уряду № 167, згідно з якою призначення і продовження виплати пенсій внутрішньо переміщеним особам з 1 липня 2016 року здійснюється через мережу установ ПАТ «Державний ощадний банк України». Далі.