ТОП-новини тижня: новий директор Фонду Ріната Ахметова, відкриття музею Гуманітарного штабу, графік виїзду мобільних бригад, права й обов'язки переселенців

Цього тижня, 22-28 січня, найактуальнішими новинами нашого сайту стали такі теми:
Випускник Гарварду очолив Фонд Ріната Ахметова
Директором Фонду Ріната Ахметова призначений Роман Рубченко. «Роман – досвідчений керівник, експерт у сфері стратегічного та операційного консалтингу, організаційного проектування, розробки корпоративних політик і командного менеджменту. Впевнені, що його досвід, об'єднаний з досягненнями Фонду Ріната Ахметова та Гуманітарного штабу, дасть змогу зробити допомогу Фонду ще масштабнішою, а роботу команди – ще ефективнішою», – прокоментувала призначення Наталія Ємченко, член Наглядової ради Фонду.
Місія, яка стала історією: в Маріуполі відкрилася виставка Гуманітарного штабу
22 січня в Музеї історії Маріупольського металургійного комбінату ім. Ілліча відкрилася експозиція, присвячена діяльності найбільшої гуманітарної місії в Україні – Гуманітарного штабу Ріната Ахметова. Це перша з шести постійно активних виставок, які будуть представлені в музеях підприємств Групи СКМ. Експозиція розповідає про людей, які, забувши про себе, не шкодуючи сил, більш ніж три роки допомагають мирним жителям Донбасу, які опинилися в зоні воєнного конфлікту. Про найважчі та найтрагічніші дні, які довелося пережити волонтерам. Про унікальну роль Гуманітарного штабу в історії України.
Обстріл Маріуполя: три роки з дня жахливої трагедії
День 24 січня 2015 став одним із найтрагічніших в історії Маріуполя – мікрорайон Східний був накритий з «Градів» вогненним дощем, який приніс у місто смерть, біль і масштабні руйнування.
Мобільні волонтери доставлять гуманітарну допомогу для 45 сіл і селищ «сірої зони»
У лютому волонтери Гуманітарного штабу Ріната Ахметова видадуть у «сірій зоні» понад 17 тисяч «наборів виживання». Мирні жителі Донбасу зможуть отримати продукти в стаціонарних пунктах видавання. Також з Маріуполя вирушать бригади мобільних волонтерів, які доставлять гуманітарну допомогу для 45 сіл і селищ, які найбільш сильно постраждали під час воєнних дій.
Понад п'ять тисяч дітей отримали допомогу на лікування за програмою «Адресна допомога» Гуманітарного штабу Ріната Ахметова
Здоров'я дітей – пріоритетний напрямок програми «Адресна допомога» Гуманітарного штабу Ріната Ахметова. Понад 5000 дітей вже отримали допомогу на лікування. Серед них – маленька Маргарита зі Слов'янська.
Як зареєструвати народжену на непідконтрольній території дитину за українськими законами?
Підставою для реєстрації народження дитини є медичне свідоцтво про народження (форма № 103/о), яке видається установами охорони здоров'я, де приймаються пологи. Оскільки державні органи України не визнають документи, видані на тимчасово непідконтрольній території, медичне свідоцтво про народження, отримане в будь-якій із медичних установ на тимчасово непідконтрольній території, не може бути підставою для реєстрації народження.
Що можна та не можна перевозити через лінію зіткнення?
Правила переміщення товарів фізичними особами через лінію зіткнення визначені наказом Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України № 39 від 24.03.2017 «Про затвердження Переліку та обсягів товарів, дозволених для переміщення до/з гуманітарно-логістичних центрів і через лінію зіткнення».
Список законів для переселенців
З початку проведення бойових дій в Україні було прийнято чимало законів і підзаконних нормативно-правових актів, якими було визначено статус внутрішньо переміщених осіб (переселенців), встановлені спеціальні права й обов'язки переселенців, визначено особливості реалізації переселенцями загальногромадянських прав.
Кредити на житло переселенцям: Умови отримання від «Ощадбанку»
«Ощадбанк» проводить іпотечне кредитування для переселенців із зони бойових дій. Зараз це єдиний банк в Україні, який дає кредити внутрішньо переміщеним особам, і це окрема програма саме для цієї категорії громадян. Про це повідомляють «Донецкие новости».
Як переселенцям отримати тимчасове житло в Маріуполі?
У Маріуполі 25 січня стартувало приймання заяв від переселенців на отримання тимчасового житла. Заяву необхідно подавати в Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП). Про це повідомляє прес-служба Маріупольської міської ради.
Куди подавати декларацію переселенцю?
У зв'язку із ситуацією, що склалася в Донецькій і Луганській областях, функціональні обов'язки з обслуговування громадян-переселенців покладаються на територіальні органи, що розташовані на території, де органи влади здійснюють свої повноваження.
Права й обов'язки переселенців в Україні
Внутрішньо переміщеною особою визнається громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка покинула своє місце проживання унаслідок або для уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства та порушень прав людини.