ТОП-новини тижня: гаряча лінія для переселенців, допомога при народженні дитини, позбавлення виплат пенсіонерів-переселенців
Цього тижня, 9-15 жовтня, найактуальнішими новинами нашого сайту стали такі теми:
Переселенцям: запущена гаряча лінія для розв'язання проблемних питань
Офіційно розпочато роботу гарячої лінії: надання оперативної довідкової інформації внутрішньо переміщеним особам і громадянам, які постраждали внаслідок подій на Сході України. Як повідомляють «Донецкие новости» з посиланням на Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і ВПО України, гаряча лінія покликана реагувати на точкові та системні проблеми.
Права й обов'язки переселенців
Багато хто з внутрішньо переміщених осіб часто не знає або знає не повністю свої права. Детально про права й обов'язки вимушених переселенців – координатор і юрист БФ «Горєніє» Олена Манько.
Уроки наставництва. БЛОГ Олександра Вишнякова, директора Фонду Ріната Ахметова
Чого бракує сироті, про що він мріє? Про сім'ю, звичайно. І чим молодша дитина, тим щиріше та впевненіше бажання. Для багатьох трохи старших з них, через багато років, надія змінюється реальністю – мені доведеться розраховувати тільки на себе. На перший план виходять думки та тривоги – як влаштовувати своє життя після інтернату? Але їм однаково необхідна підтримка, тепло та розуміння. Навіть якщо цю потребу вони глибоко ховають за ворожістю, повним ігнором або гірко-жартівливими відмовками – "і без вас проживу, не вперше".
Переселенцю: як отримати одноразову грошову допомогу?
Юристи БФ «Горєніє» дали роз'яснення про те, як тимчасовим переселенцям отримати одноразову грошову допомогу. Пояснює координатор проектів фонду Олена Манько.
Як переселенцю відновити паспорт?
Багато вимушених переселенців з Донецької та Луганської областей зіткнулися з проблемами втрати документів. Наталія Аляб’єва, юрист Слов’янського офісу БФ «Право на захист», роз’яснює процедуру відновлення паспорта.
Хоумскулінг: чи підходить вашій дитині? ОНЛАЙН-ТЕСТ
Нинішні діти живуть у світі інформаційних технологій, який стрімко розвивається. Але шкільна освіта не так стрімко змінюється і адаптується під темп життя. У підлітків школа займає третину часу. Тут необхідно задуматися – на що йде життя вашого чада? Чи зможе школа підготувати дитину до самостійного життя, після її закінчення?
Право на отримання грошової допомоги при народженні дитини в Україні мають усі батьки. Соціальна допомога у зв’язку з народженням дітей встановлена державою з метою створення належних умов для повноцінного утримання та виховання дітей і надається одному з батьків або опікуну, разом із яким постійно проживає дитина.
Коли пенсіонерів-переселенців можуть позбавити виплат?
Пенсіонерам-переселенцям, як і раніше, можуть бути припинені виплати, якщо вони понад 60 днів не перебувають на підконтрольній українській владі території. Про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева.