ТОП-6 книг для усиновителів, опікунів та прийомних батьків
На прохання учасників навчальних тренінгів програма “Рінат Ахметов - Дітям. Сирітству - ні!” підготувала добірку корисних книг для усиновителів, опікунів та прийомних батьків з короткою анотацією.
1. Діна Сабітова «Три твої імені»
Рита живе в селі з сестрою та батьками-алкоголіками. Врешті-решт опиняється в інтернаті, де її бере під опіку медсестра закладу. Майже доросла Гошка сподівається, що погана слава захистить її від оточуючих. Але у кожної з них є шанс стати щасливою. І всі вони – одна дівчинка. Від того, як повернеться її доля, залежить, яке ім'я стане справжнім.
2. Діна Сабітова «Де немає зими»
Мама 13-річного Паші та 8-річної Гуль зникає. «За дорослу» у дітей залишається тільки лялька. Перед ними вимальовується перспектива дитячого будинку. Як брату з сестрою не розлучитися та залишитися вдома? Дітям належить пережити багато випробувань, дізнатися багато нового про свою сім'ю і оточуючих людей.
3. Жаклін Вілсон «Дівчинка-знахідка»
Історія 14-річної дівчинки, яку мати кинула в смітник, коли дитина тільки з’явилася на свят, лише за кілька хвилин. Після сварки з прийомною матір'ю вона вирушає на пошуки свого минулого.
4. Дейв Пельцер «Хлопчик, який був річчю. Понівечене дитинство»
Психічно нестабільна мати-алкоголічка роками била і морила голодом маленького Дейва Пельцера. Хлопчик спав в холодному гаражі, носив брудний та рваний одяг. Коли мати вважала, що їжа для нього розкіш, він їв те, що навіть собаки не їли. Світ за стінами рідного дому нічого не знав про кошмарне життя хлопчика. Йому не було до кого звернутися по допомогу. Лише мрії допомагали йому триматися – мрії про когось, хто буде піклуватися про нього, любити і називати сином.
5. Неля Романовська “Усиновлена”
Книга-роздум, добірка мотиваційних оповідань та висновків, перевірених життям головної героїні. Вона - дівчинка, в якої раптово загинула мати. Аби вижити, дівчина сама приходить до інтернатного закладу. Як після того складається її життя, як вдається реалізувати мрію, створити власну родину? Авторка спонукає читача розмірковувати в атмосфері свободи і мудрості, віри і духовної радості. Адже цей шлях пізнання і є щастям.
6. Людмила Петрановська “Дитя двох сімей”
Авторка намагається відповісти на більшість типових питань кандидатів в усиновителі. Чи треба зберігати таємницю усиновлення? Як допомогти дитини адаптуватися до життя в новій родині? Чи треба підтримувати зв’язок дитини з біологічними батьками, що ведуть асоціальне життя?. Корисно і прийомним батькам, і фахівцям служб у справах дітей. У книзі багато прикладів з життя прийомних родин та усиновителів, та порад батькам, які стикаються з труднощами виховання прийомної/усиновленої дитини.