«Тепер я знаю, як обирати професію»: Фонд Ріната Ахметова провів профорієнтаційний захід для українських підлітків
![](https://akhmetovfoundation.org/rails/active_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--6c27dea201f3e71d6fad67043bf20a89e87c74ba/photo_2024-05-13_15-24-47.jpg?content_type=image%2Fjpeg&disposition=inline%3B+filename%3D%22photo_2024-05-13_15-24-47.jpg%22%3B+filename%2A%3DUTF-8%27%27photo_2024-05-13_15-24-47.jpg)
У столичному центрі підтримки «ЯМаріуполь» Фонд Ріната Ахметова провів захід для підлітків. Мета — допомогти дітям знайти професію своєї мрії. Ольга Фролова, психологиня Фонду, кандидатка психологічних наук, розповіла юним гостям заходу про те, як обрати справу, яка даруватиме радість все життя.
«Вибір професії — відповідальний процес, і Фонд Ріната Ахметова підтримує підлітків на цьому шляху. Протягом заходу учасники активно включалися у взаємодію із психологинею, відповідали на питання, отримували практичні поради. Я впевнена, що все це допоможе молоді зробити впевнені кроки у майбутнє», — говорить Аліна Клімчик, менеджерка проєктів Фонду.
Наприкінці заходу дітям подарували плакат, розроблений фахівцями програми «Рінат Ахметов — Дітям» та експерткою Ольгою Фроловою, в якому зібрані ключові кроки на шляху до вибору професії — з його допомогою можна визначити власні слабкі та сильні сторони, пройти тест із профорієнтації та дізнатися більше про сучасні професії.
«Тепер я знаю, що, обираючи професію, в першу чергу потрібно себе спитати: що ти хочеш і вмієш? А ще потрібно бажання. Якщо в тебе є бажання, ти вмієш і хочеш – то буде успіх у справі», — ділиться враженнями 16-річний учасник заходу.
«Сподобалося. Це була нестандартна розповідь, і ще нам ставили питання, про які не скажуть у школі», — говорить ще один хлопчина.
«Ведуча заходу розповідала і про свій досвід, і нас питала, і наводила різні приклади та історії, як люди обирали свою професію. Це сподобалося», — розповідає одна з дівчат.
«Такі заходи допомагають дітям визначитися з професією. Щось узагальнити, щось по новому почути. Особисто для себе я відзначила, як можна дітям по-іншому доносити профорієнтаційні моменти», — коментує Ганна Булах, заступниця директора з виховної роботи школи № 248.
Фонд Ріната Ахметова системно допомагає підліткам у виборі життєвого шляху. Зокрема, проводив мотиваційні зустрічі на тему «Твоя суперсила!», зняв освітній онлайн-серіал «Твоя суперпрофесія», працює телеграм-канал «Твоя суперсила» — там є багато корисного щодо саморозвитку, освіти, мотивації та психологічної підтримки.
За 18 років за програмою «Рінат Ахметов — Дітям» підтримку отримали понад 5 млн дітей України. Більше:
Благодійна ініціатива «Рінат Ахметов - Дітям!» | «Фонд Ріната Ахметова»